Facebook Google+ Twitter

Zaczarowane ogrody- artystyczne spotkanie

W dniu 14 kwietnia 2014 r, w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie odbyło się artystyczne spotkanie z Matyldą Durką absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiJuż po raz kolejny artystka zawitała w te progi , aby poprowadzić warsztaty plastyczne z uczniami. Spotkania artystów z uczniami placówki są wpisane na stale w kalendarz imprez.

-Celem warsztatów oprócz walorów poznawczych, artystycznych są terapeutyczne. Każde spotkanie to coś nowego zaskakującego, pobudzającego, motywującego -wyjaśnia Kamila Świerkowska, nauczycielka Placówki – Temat spotkania to „Zaczarowany ogród” dodała.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z gimnazjum. Tematem warsztatów był kolorowy ogród wymyślony, wymarzony przez młodych twórców. Uczestnicy dostali kolorowe gazety z kwiatami, roślinami, a następnie wykonywali z tego kolaż. Wycinali te elementy, z których chcieli stworzyć ogród i ponaklejali je na kartkę. Po wykonaniu tej pracy uczniowie musieli włożyć prace do szklanych antyram i wykończyć je poprzez nałożenie farb plakatowych.

Bardzo dziękuję za zaproszenie na warsztaty -mówiła Matylda Durka, artystka-.Jak zawsze, jest to ogromne przeżycie  / Fot. Jerzy Jastrzębskinastrajające pozytywną energią. Unikatową wartością spotkań z dziećmi jest ich ogromne zaangażowanie w wykonywaną pracę, niespotykana koncentracja na zadaniu. Zawsze uśmiechnięte i szczęśliwe z każdej rzeczy, którą uda im się zrobić. Nigdy się nie nudzą. Czasami są tak zaangażowane, że w pracowni panuje całkowita cisza. Uczestnicy zajęć pracują samodzielnie; dają z siebie, coś t wyjątkowego. Chciałam, aby mogli wykonać dzieło, które będzie już gotowym przedmiotem. Tak, aby w ich percepcji zyskało na wartości. Stąd pomysł na wykorzystanie szklanych antyram i ich malowanie. Każde dziecko zrobiło swój, wyjątkowy, zaczarowany ogród. Chętnie odwiedziłabym każdy z nich- dodała.

Powstały piękne i niepowtarzalne prace. Uczestnicy włożyli całych siebie w wykonywaną pracę, a efekty były / Fot. Jerzy Jastrzębski niepowtarzalne. Każda praca jest zupełnie inna i odzwierciedla duszę jej twórcy. Na zakończenie zajęć uczniowie prezentowali pozostałym uczestnikom swoje prace, dzięki czemu mieli możliwość podniesienia swojej samooceny i pokazania, że oni również mogą wykonać coś pięknego.
W ramach podziękowania uczniowie przekazali na ręce Matyldy Durki upominek i poprosili o kolejne warsztaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.