Facebook Google+ Twitter

Zaczęły się lekowe podorywki...

Walka o oszczędności w ochronie zdrowia idzie utartą ścieżką. Nowe recepty, pesele, kody paskowe, kody pocztowe itd. I co z tego wynika? Ano - nic. Teraz mamy kontrole zasadności wystawionej recepty... Chciałbym podziękować moim pacjentom za wsparcie!

Jedna z gorzowskich aptek. Farmaceutka prezentuje receptę, na której lekarz dopisał "refundacja do decyzji NFZ" / Fot. PAPSystemu komputerowego m.in. aptek informatycznych nie ma i chyba długo nie będzie. Ostatnio ujawniono wielomilionowe nadużycia przez ludzików budujących taki system. A jak można kontrolować bez takiego systemu rynek leków refundowanych? Kto policzy ile razy pacjent zgłosi się w miesiącu i do ilu lekarzy o wypisanie tych samych leków?

Przede wszystkim na leki podlegające największym dopłatom przez nasz ukochany NFZ.Wszak dobrze to funkcjonowało w końcu grudnia br. Pacjent za to nie odpowiada. Tak mówi ustawa. Powszechnie wiadomo (nawet w przedszkolu, np. kiedy będzie obiad) że istotą dobrego działania systemu jest dobrze funkcjonujący przepływ informacji.

Jak było i jest każdy widzi. Na moje pytanie skąd mam brać wiedzę o zasadach refundacji z których mam być rozliczany? Odpowiedź: z ustawy. Kolejni ministrowie zadają sobie trud aby złapać niegrzecznych lekarzy, a nie uszczelnić system. Niedawno zostałem obciążony kwotą ponad 800 złotych za (według NFZ) bezzasadne wypisanie leku clopidogrelum (nazwa międzynarodowa) osobom po ciężkich zawałach mięśnia sercowego.

Zapisałem im ten lek zgodnie z zaleceniami wszystkich międzynarodowych towarzystw kardiologicznych. Niestety, nie otrzymałem wówczas informacji, że NFZ widzi to trochę inaczej. Otrzymałem już za to zapowiedź, że jeśli nie zapłacę, sprawa trafi do sądu. Czekam na sygnał i spotkamy się twarzą w twarz przed obliczem sądu.

0yślenie ma przyszłość, lecz nieprzyzwyczajonym szkodzi!

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Znajomy, majacy zabytkowy domek w niesłychanie atrakcyjnym punkcie miasta broni się zębami i pazurami przed ofertą dwóch obrotnych panów (włąścicieli sieci aptek wcałej Polsce) ktorzy chcą: pokryć wszelkie koszta związane z uregulowaniem tytułów własności domku, wynegocjować i wypłacic nalezne cześci kilku równorzędnym spadkobiercom, domek zburzyć i wystawić w tym miejscu...aptekę; 20 metrów dalej apteka już jest, tak samo, jak kilkanaście innych, (własnośc dwóch miejscowych klanów) na każdej ulicy miasta. Nie mówiąc o dwóch sąsiadujących ze sobą w najbliższym sąsiedztwie szpitala.
Są apteki zwykłe i "tanie" - znam osoby, które pół dnia poświęcają na wędrówki, aby odszukać najtańsza ofertę.
Sądzę, że najzdrowsze okazują sie dla tych pacjentów - długie spacery.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pacjentka
  • pacjentka
  • 03.01.2012 21:07

@Marek Chorążewicz -próbujesz sobie zakpić .Ale kto wie jak to z tobą jest .W każdym kłamstwie tkwi ziarenko prawdy .Znasz zapewne to przysłowie , nie powstało sobie bez powodu ..Okazja złodziejem (łapownikiem ) robi .Okazja czyni złodzieja .Przyznasz , że sami pacjenci wpychają prezenty ale przed zabiegiem .Ja osobiście daję prezent ale po -to robię z wdzięczności i od serca .Bardzo częsta lekarze odmawiają ale na moje prośby i wyjaśnieniu dlaczego to robię , bo z wdzięczności-godzą się przyjąć ten prezent .Za chwilę dzielą się z innymi.To są lekarze !Przyznasz , że wielu te zachęty bierze .Chociaż .Takie są rowniez fakty .Sam przecież wiesz , jak się prowadzą niektórzy lekarze .Żyją ponad stan pomimo tego ,ze pracują powiedzmy na trzy etaty.Ale to nie daje takich profitów jak ;wille , luksusowe samochody i wczasy za kilkanaście tysięcy dolarów.
Wiemy , że wielu lekarzy poświęca się bez reszty swoim pacjentom ,ale oni nie robią tych szopek, co ci z Porozumienia Zielonogórskiego .Na dzień dzisiejszy ci pazerni leniwi lekarze stoją okoniem zamiast należycie wykonywać swoje obowiązki ;lekarza , pracownika opieki i dbania o zdrowie bliźniego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj! Szanowna @pacjentko, widzę że masz bardzo precyzyjną wiedzę, ale zaskoczę cię, bo jestem pewien, że o tym nie wiesz. A właśnie, że samochody też. Tuż przed świętami koleżanka dostała bentleya, a ja tylko Mercedesa GLK. Z zawiści nie odezwę się do niej chyba do końca życia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
pacjentka
  • pacjentka
  • 03.01.2012 19:07

@Marek Chorążewicz
Nie koniecznie samochody oferują .Tylko przedstawiaj listę leków produkowaną przez ich firmę farmaceutyczną .Nie za darmo sugerują, aby ich medykamenty wypisywał lekarz .Przecież lekarz jest od leczenia,a nie od wydawania w aptece pieniędzy .Prawda@Chorążewicz?!
A że te leki co przepisuje lekarz(owszem są rowniez skuteczne) ale o ponad 20-50 % droższe -co mu tam .To nie on wydaje na leczenie pieniądze , tylko ten nieszczęsny pacjent co miał pecha do tego hochsztaplera pość .
Później ; ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka czytaj luksusowy samochód -oczywiście z tej nędznej pensji lekarza(tego łapownika , hochsztaplera) !Od tego stówka, od innego dwie stówki a od hurtownika albo z firmy farmaceutycznej kilka tysiączków .Nie potwierdzenia wizyt u lekarza na kasie fiskalnej ;tu kilka albo kilkanaście tysiączków .I muzyka gra .Biedne te lekarze , oj biedne . Tak robią bardzo często lekarze .Upomnisz się o rachunek u stomatologa-lepiej zmień na innego fachowca, tego od protez .Będzie ten lekarz tak skutecznie leczył aż wyrwie wszystkie zęby-oczywiście biorąc za to pieniądze i nieopodatkowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ad rem
...i samochody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
  • ad rem
  • 03.01.2012 18:26

@ Pacjent - brawo brawo ! Siedziałem do lekarza a w międzyczasie gabinet odwiedziły 3 przedstawicielki firm farmaceutycznych. Po co ? Długopis , wycieczka, wczasy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pacjent
  • Pacjent
  • 03.01.2012 12:28

Marek Chorążewicz Dzisiaj 10:22 WYOBRAŻASZ SOBIE TO.
MASZ NA BIURKU KOMPUTER ZE WSZYSTKIMI LEKAMI REFUNDOWANYMI PRZEZ NFZ???
Jedo kliknięcie i jest na ekranie :lek z koncernów zachodnich, często bardzo drogi obok lek GENERYCZNY( takie same działanie , z tych samych kompetentów i ten sam skład chemiczny) a znacznie tańszy!
OCZYWIŚCIE OBOK TYCH LEKÓW INFORMACJA O OLE % JEST REFUNDOWANY dany lek np. 20% , 30 % , 50 % , 100%
Przykład ;
1) LEK taki ,,,,,,,,,, 30%
2)LEK generyczny 30%

Jesteście Panowie (Piotr Jarecki , Marek Chorążewicz ) przecież lekarzami(studiowaliście 6lat albo 5 ), macie w sobie tyle inteligencji , że robienie z siebie błaznów Wam nie przystoi.Zwykły pacjent widzi waszą hipokryzję !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Punktem wyjścia jest stwierdzenie ważności ubezpieczenia.
Dopiero drugim etapem jest poziom ewentualnej refundacji.

Dlatego bez końcówki podłączonej do aktualizowanej w czasie rzeczywistym bazy ZUS, nic się nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Norbert Niwiadomski
  • Norbert Niwiadomski
  • 03.01.2012 12:08

Panowie lekarze:Piotr Jarecki , Marek Chorążewicz .Wyobrażacie sobie w swoich gabinetach i w ogóle KASY FISKALNE lekarzy .
Dlaczego lekarze różnej specjalności np stomatolodzy nie wystawiają obligatoryjnie rachunków poprzez kasę fiskalną .Tak robią wszyscy uczciwi lidzie np.taksówkarze , sprzedawcy w sklepie , rzemieślnicy itd.Panowie nie róbcie ludziom wody z mózgu .Wy jesteście odpowiedzialni za leczenie i rzetelne wykonywanie swojego zawodu.Skoro jesteście obywatelami tego kraju to stosujcie do Was przypisane ;obowiązki i przywileje!My pacjenci cierpimy z powodu Waszej egoistycznej , wrednej postawy wobec nas pacjentów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

żeby nie było, że bronię własna piersią nie osłonięta puklerzem systemu, ktory budzi emocje, polecam blog
z Newsweeka;

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/602360,lekarz-koncern-raczka-raczke-myje.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.