Facebook Google+ Twitter

Zaczyna się "czas grypy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-30 09:35

Szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy profesor Lidia Brydak przestrzega przed lekceważeniem objawów tej choroby. Przypomniała dane Światowej Organizacji Zdrowia informującej, że z powodu powikłań pogrypowych w sezonie umiera na świecie około miliona ludzi.

Profesor Brydak powiedziała, że częstym problemem, który powoduje poważne powikłania jest zbyt późne rozpoznanie objawów choroby. Przypomniała, że szczepionki zarejestrowane na polskim rynku nie różnią się skutecznością. Różnice w cenie zależą od hurtowni i farmaceuty.

Zdaniem profesor Brydak, problemem jest to również to, że ludzie często mylą grypę ze zwykłym przeziębieniem. Najlepszym sposobem jest profilaktyka. "Należy się szczepić i jeszcze raz szczepić, to jest najbardziej skutecza metoda-podkreśliła Szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy.

Profesor Brydak ubolewa nad niskim odsetkiem zaszczepionych Polaków. "Istotne jest to, że niedocenione są koszty, jakie pojawiają się z powodu powikłań i nie chodzi tylko o częściową lub całkowitą utratę zdrowia czy zgon, ale także o skutki ekonomiczne leczenia - podkreśla szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy.

Profesor Brydak przypomniała o specyficznych objawach grypy. Temperatura powyżej 38 stopni, bóle mięśni, bóle głowy oraz kości. Często pojawia się również drażliwość na światło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.