Facebook Google+ Twitter

Zaczyna się Jazz na Starówce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-05 07:24

Koncert grupy Dino Saluzzi'ego zainauguruje dziś XIV edycję Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie.

Do końca wakacji, w każdą sobotę, na stołecznym staromiejskim Rynku rozbrzmiewać będzie jazz "z najwyższej półki". Podczas 9 koncertów wystąpią artyści zarówno z Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Tradycyjnie zostaną także zaprezentowane projekty premierowe, należy do nich - między innymi - dzisiejszy koncert.

Wydarzeniem ma być także drugi koncert festiwalu. Za tydzień, 12 lipca na Rynku Starego Miasta w Warszawie zagra gwiazda jazzu europejskiego - Tonny Lakatos. Na trzecim koncercie, 19 lipca, wystąpi gwiazda skandynawskiego wokalu - Benni Chawes z kwintetem.

Wzorem lat ubiegłych, pierwszy sierpniowy koncert upamiętni rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Iwona Strzelczyk Wojciechowska zdradza, że w tym roku, 2 sierpnia, w ramach projektu "Muzyka polska" wystąpią gwiazdy naszego jazzu.

9 sierpnia na staromiejskim Rynku w Warszawie zagrają amerykański saksofonista - Chico Freeman i - na organach Hammonda - Barbara Dennerlein.

Tradycją Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce jest także prezentowanie wokalistek jazzowych. W tym roku zaśpiewa gwiazda wokalistyki norweskiej - Malene Mortensen.

Na przedostatnim koncercie festiwalu Jazz na Starówce zagra Trio Avishai Coen'a - to także będzie projekt premierowy. Ostatni z koncertów festiwalu, na którym wystąpi mistrzyni instrumentów perkusyjnych - Marilyn Mazur - zaplanowano na 30 sierpnia.

Wszystkie koncerty festiwalu odbywają się w soboty o godzinie 19.00 na Rynku Starego Miasta w Warszawie i są bezpłatne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.