Facebook Google+ Twitter

Zaczyna się rozbiórka DH Sezam.Zakończył działalność po 45 latach

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-10 22:54

11 sierpnia rozpoczyna się w stolicy rozbiórka domu handlowego "Sezam". Wybudowano go ze środków spółdzielczych, a od roku 1969 r. pełnił funkcję handlową dla mieszkańców Warszawy.

 / Fot. By Michalskakarolina (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.Był to jeden z elementów wielkiego przedsięwzięcia architektonicznego Ściany Wschodniej, która ciągnie się od ul. Świętokrzyskiej do Rotundy przy Alejach Jerozolimskich.

Prace rozbiórkowe powinny się zakończyć na przełomie 2014 i 2015 roku. BBI Development planuje rozpoczęcie nowej inwestycji na początku 2015 roku. W miejscu wyburzonego Sezamu powstanie dziesięciopiętrowy budynek z trzema kondygnacjami podziemnymi. Będą się w nim mieścić sklepy, lokale usługowo-handlowe i gastronomiczne. Na dwóch najniższych, podziemnych poziomach, znajdzie się parking na 112 miejsc. Pozostałe piętra nad sklepami przeznaczono na biura.

Obiekt "Centrum Marszałkowska" będzie miał ponad 40 metrów wysokości i 13,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Elewacja będzie przeszklona, a wysokość kondygnacji dopasowano do Domów Towarowych Centrum i budynku PKO.

A teraz chwila wspomnnień. Zapraszam do podróży w czasie, do lat 70. tych ub. wieku...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

oj. tak. Sezam to był, cud miód i w ogóle sklep. Przyjeżdżając do W-wy obowiązkowo odwiedzało się ten sklep. Trochę szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.