Facebook Google+ Twitter

Zaczynają się ferie w 5 województwach. Niestety, bez śniegu

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-01-12 09:48

Dla ponad miliona uczniów zaczynają się dziś ferie. Piątek jest ostatnim dniem nauki przed zimową przerwą w pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

W tym roku największym problemem może okazać się brak śniegu. Samorządowcy z południa Polski, dokąd przyjedzie wielu najmłodszych, starali się przygotować inne atrakcje.
Grzegorz Chochla z urzędu miasta w Nowym Sączu zapewnia, że w mieście nikt z gości nie będzie się nudzić:
Jako pierwsi ferie zimowe - od 13 do 28 stycznia - będą mieć uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Tydzień po nich - 20 stycznia rozpoczną ferie uczniowie z woj. podlaskiego. Będą oni odpoczywać do 4 lutego.

Od 27 stycznia do 11 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

Od 10 lutego do 25 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego i warmińsko- mazurskiego.

Terminy ferii ustalane są w rozporządzeniu ministra edukacji. Przyjęto zasadę, zgodnie z którą województwa zostały podzielone na trzy grupy po pięć. Grupy co roku zmieniają się terminami ferii. Grupa, która w tym roku ma ferie w pierwszym terminie, będzie mieć w przyszłym roku ferie w trzecim terminie, a za dwa lata w czwartym. Z "grafika" wyłączeni zostali uczniowie z województwa podlaskiego. Oni zawsze mają ferie w drugim terminie. Spowodowane jest to tym, że na terenie tego województwa mieszka najwięcej wyznawców prawosławia, którzy obchodzą Święta Bożego Narodzenia na początku stycznia.

Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że w ostatnich latach z wypoczynku zorganizowanego i niezorganizowanego w formie wyjazdowej oraz zorganizowanego w miejscu zamieszkania, każdego roku korzystało ponad 1,9 mln dzieci i młodzieży (ponad 1,4 mln poza miejscem zamieszkania i ponad 0,5 mln. w miejscu zamieszkania).

W roku szkolnym 2006-2007 w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych uczy się 5,7 mln dzieci i młodzieży.

Następna przerwa w nauce - z okazji Świąt Wielkanocnych - potrwa od 5 do 10 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ferie zimowe - ta nazwa jakoś wybitnie nie pasuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.