Facebook Google+ Twitter

Żąda milionów za 1660 dni w areszcie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-10-19 08:16

Siedmiu lekarzy różnych specjalności miało wczoraj przedłożyć sądowi swoje opinie o stanie zdrowia 78-letniego Jana S., który za 1660 dni niesłusznie spędzonych w areszcie żąda odszkodowania w kwocie 2 mln 800 tysięcy złotych.

Jan S. przed łódzkim sądem / Fot. Nasze Miasto- W więzieniu straciłem zdrowie, poniosłem też uszczerbek moralny związany z bezpodstawnym oskarżeniem o zbrodnię zabójstwa na tle rabunkowym - napisał do sądu wnioskodawca.

Na salę rozpraw wprowadzili go policjanci, znowu bowiem trafił do aresztu przy ul. Smutnej pod zarzutem... zabójstwa żony. Poruszał się o kulach, sprawiał wrażenie nieobecnego.

- Jan S. w związku z prokuratorskim oskarżeniem przebywa na obserwacji psychiatrycznej i nie można z nim nawiązać kontaktu z uwagi na zaaplikowane leki - tłumaczyła swego klienta mec. Krystyna Skolecka-Kona. Prosiła też o odłożenie sprawy na inny termin, co sąd uczynił, wyznaczając rozprawę na 13 listopada.
Sprawa odszkodowania związana jest z zabójstwem właściciela farbiarni Jana M., który zaginął w sierpniu 1991 roku. Pięć lat później na stadionie Włókniarza przy ul. Tymienieckiego wykopano ludzki szkielet bez głowy (czaszkę odnaleziono w Karlinie pod Piotrkowem). Badania wykazały, że był to Jan M. Pod zarzutem zabójstwa aresztowano Jana S. i jego syna.

W 1997 roku sąd skazał seniora na 15 lat więzienia, a juniora uniewinnił. Wyrok uchylił sąd II instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Zapadł wyrok uniewinniający obu oskarżonych. Prawomocny werdykt ogłoszony został w grudniu 2005 roku. Dwa miesiące później Jan S. skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi wniosek o odszkodowanie.

O zadośćuczynienie ubiega się też jego syn. Żąda 100 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.