Facebook Google+ Twitter

Zadaj pytanie Oldze Tokarczuk i przyjdź na spotkanie

Teatr Polski prowadzi cykl spotkań ze znanymi pisarzami - "Magiel Literacki". Jutro, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbędzie się spotkanie z pisarką Olgą Tokarczuk. Start - godz. 19.

Pierwsze spotkanie odbyło się 1 grudnia 2006 r. Wtedy Stanisław Bereś (redaktor Telewizyjnych Wiadomości Literackich, profesor wrocławskiej polonistyki i dziennikarstwa, historyk literatury, krytyk, eseista i poeta) rozmawiał z Andrzejem Stasiukiem, autorem takich książek jak "Dukla", "Mury Hebronu", "Jadąc do Babadag" czy "Fado". Stasiuk prowadzi też z żoną Wydawnictwo Czarne.

Tym razem zaplanowane jest spotkanie z Olgą Tokarczuk. Pisarka mieszka w Górach Sowich. Trzykrotnie zdobyła nagrodę NIKE Czytelników (za "Prawiek i inne czasy" w 1997 r., "Dom dzienny, dom nocny" w 1999 r. oraz za "Grę na wielu bębenkach" w 2001 r.) Ostatnio ukazała się nowa książka pisarki pt. "Anna In w grobowcach świata". To kolejny tom w niezwykle ciekawej serii przedstawiającej starożytne mity we współczesnej interpretacji najwybitniejszych pisarzy świata (takich jak choćby Karen Armstrong, Margaret Atwood czy Salman Rushdie). Autorka dokonuje w nim reinterpretacji jednego z najstarszych mitów w dziejach ludzkości, sumeryjskiej opowieści o bogini Inannie, która zeszła do podziemnego państwa zmarłych, by stoczyć walkę z władczynią tej krainy i swoją siostrą Ereszkigal. Wprawdzie początkowo została zamieniona w kawałek gnijącego mięsa, ale dzięki wstawiennictwu i intrydze boga świeżej wody, Enki, została uratowana.

Każdy z nas może zadać pisarce pytanie na tej stronie: http://www.teatrpolski.wroc.pl/poniedzialki.php?id=magiel Najciekawsze pytania zostaną przeczytane przez profesora Beresia podczas spotkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O :-)
Olgę Tokarczuk lubię, choć ostatnią książką nie do końca trafila w mój gust. Gdyby to bylo bliżej mnie, pewnie bym się wybrala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.