Facebook Google+ Twitter

Zadaj pytanie polskiemu odkrywcy "kielcozaura"

Grzegorz Niedźwiedzki, odkrywca najstarszego czworonoga, jaki stąpał po Ziemi, czeka na wasze pytania. Do środy, do godziny 11, możecie je wpisywać w komentarzach pod tekstem.

 / Fot. bannerPolacy przewrócili świat nauki do góry nogami! Udowodnili, że czworonogi stąpały po Ziemi znacznie wcześniej niż sądzono do tej pory. W Zachełmiu, w okolicach Kielc, Polacy, znaleźli ślady najstarszego czworonożnego zwierzęcia, które miało palce. A właśnie z pierwszych tetrapodów wywodzą się płazy, gady, ptaki i ssaki. Odkrycie to zmienia wiedzę na temat historii ewolucji kręgowców, w tym także i człowieka.

Media podchwyciły temat, jeden z tytułów szuka nawet nazwy dla tetrapoda. Jeden z naszych Autorów, Bartłomiej Kowalewski, proponuje Kielcozaura.

Po raz kolejny, we współpracy z telewizją internetowa Lookr.tv, możecie współtworzyć wywiad. Tym razem z Grzegorzem Niedźwiedzkim, jednym z autorów tego przełomowego odkrycia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Teraz o dinaozaurach i inkszych praedpotopowych zwierzach jest mnostwo publikacji, Ale kiedy ja bylem mały, ho, ho, w latach 60-tych, było tego naprawde maleńko. Robilem sobie wycinanki z gazet na ten temat. W swoich zbiorach mam odcisk ryby (calej) na łupku węglowym, amonita, na dodatek z odciskami paproci i wyjątkowy odcisk muszli na krzemieniu. I pare pomniejszych skamielin. Dlatego ogromnie minie cieszą polskie okrycia w tej "branży" Pyrsk Ludkowie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.