Facebook Google+ Twitter

Zadbaj o skórę latem!

Wysokie temperatury, intensywne promienie słońca czy klimatyzacja wpływają niekorzystnie na skórę

Wysokie temperatury, intensywne promienie słońca czy klimatyzacja wpływają niekorzystnie na skórę. Aby pomóc jej zachować zdrowy i promienny wygląd należy odpowiednio przygotować ją do lata, chronić za pomocą przeznaczonych do tego kosmetyków oraz zregenerować po sezonie letnim. Jak to zrobić? Podpowiadamy wraz z Jolantą Kruszewską z Age Concept Spa.

Cały rok czekamy na promienie słoneczne, jednak korzystając z naturalnego źródła witaminy D, powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Obok podstawowych, domowych sposobów, warto sięgnąć po zabiegi, które oferuje nowoczesna medycyna estetyczna. Pomogą nam m.in. przywrócić skórze blask po nadmiernym wysuszeniu.

Odżywianie i nawilżanie

Kwas hialuronowy jest znany ze swoich wspaniałych właściwości. Każda osoba, która chce mieć nawilżoną, rozświetloną cerę powinna korzystać z niego regularnie. W czasie lata warto jednak poddać się zabiegom wprowadzającym go głęboko w skórę, np. mezoterapii. Duże stężenie kwasu hialuronowego i witamin dokładnie nawilża i odżywia poprzez związanie wody zawartej w skórze.
– Nie tylko składniki, ale także sposób ich wprowadzania do skóry jest bardzo istotny – tłumaczy Jolanta Kruszewska. Dodaje: Serum z witaminy C Obagi ma pH na bardzo niskim poziomie. To pozwala na maksymalne wchłonięcie się wartości odżywczych w głąb skóry. Co ważne – efekt można zauważyć zaraz po zabiegu: koloryt skóry jest wyrównany, a przebarwienia rozjaśnione.

Ochrona

Szczególnie latem, ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV, które uszkadza włókna kolagenowe, co w efekcie przyspiesza starzenie się skóry. Promieniowanie UVB choć odpowiada za pożądaną przez nas brązową opaleniznę, w nadmiarze może powodować alergie, rumień skóry oraz czerniaka. – W okresie letnim warto korzystać z kosmetyków, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Do twarzy może to być np. lekki krem, który delikatnie matuje skórę i dodatkowo może stanowić bazę pod makijaż - mówi Jolanta Kruszewska z Age Concept Spa.

Podstawy regeneracji

Bardzo ważnym elementem dbania o skórę jest jej regeneracja. Słońce, biurowa klimatyzacja czy odwodnienie mogą źle wpłynąć na jej stan. Pierwszym krokiem zawsze jest złuszczanie naskórka, by następnie zaaplikować nawilżające i odżywcze balsamy. Kurację taką można wykonać w domu. Warto jednak raz na kilka tygodni poddać się profesjonalnym zabiegom medycyny estetycznej. Specjaliści dobiorą najlepszy dla skóry peeling oraz kosmetyki, które skutecznie zregenerują ją po lecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

/- UVB powoduje alergie albo czerniaka? To dlaczego nie występują one u wszystkich ludzi poddanych intensywnemu nasłonecznieniu?/

Prawdopodobnie dlatego, że ludzie ci albo nie wiedzą, że cholesterol "szkodzi", albo mają taką "wiedzę" w głebokim poważaniu. ;)

Siarczan cholesterolu, produkowany w najwiekszej ilości w skórze ( także w wątrobie) pod wpływem promieniowania słonecznego, bezpiecznie "neutralizuje" energię słoneczną.
Zabezpiecza też skórę przed inwazją patogenów.

Siarka to cudowny minerał, który w skórze przechodzi ze stopnia utlenienia (-2) na (+6), tworząc anion siarczanowy SO4(-2), akumulujący energię słoneczną w wiązaniach siarczkowo-tlenowych. Anion ten w połączeniu z cholesterolem daje siarczan cholesterolu, kóry jest molekułą wprost magiczną.
Jest rozpuszczalny zarówno w tłuszczach, jak i w wodzie, swobodnie porusza się w osoczu i swobodnie przenika przez membrany komórek, cholesterol pozostawiając ( albo i nie, w zalezności od potrzeb ) w ścianie komórkowej. Siarczan wnika do komórki, dostarczając bezpiecznie tlen, a siarka wykorzystywana jest do wielu kluczowych procesów, jak na przykład symteza glutationu, potężnego i wystarczającego antyoksydantu wewnątrzkomórkowego. Może też w postaci H2S opuścić komórkę aby powtórzyć cykl.

Co więcej, w skórze produkowany jest też siarczan witaminy D3, którego nie mozna uzyskać z witaminy D3. Jest uzyskiwany na etapie wcześniejszym, z siarczanu cholesterolu. Siarczan witaminy D3 nie odgrywa roli w transporcie wapnia, jego działanie jest prawdopodobnie synergistyczne do działania siarczania cholesterolu i może też być brakującym ogniwem w sprzecznych badaniach nad pozytywną/negatywną rolą suplementacji witaminy D...

Masajowie, którzy "żyją na słońcu", piją surowe mleko i jedzą dużo mięsa, mają jednocześnie jeden z najniższych stężeń LDL w surowicy. Prawdopodobnie dlatego, że duża ilość siarczanu cholesterolu i siarczanu witaminy D3 nie zmusza organizmu do pakowania cholesterolu i witaminy D w LDL. Ludzkie mleko i surowie krowie - to prawdopodobnie jedyna żywność, zawierająca bezpośrednio siarczan witaminy D3 !
Pasteryzacja niszczy go.

Ale... potrzebne są substraty, a więc cholesterol, siarka, no i... energia słoneczna. Na "czystą" biologicznie skórę, nie pokrytą przeróżnymi, sztucznymi paskudztwami, uniemożliwiającymi odpowiedznie reakcje, powodującymi natomiast reakcje niepożądane, z karcerogennymi włącznie.

Tak więc, Drogie Panie i Panowie, kilka żółtek jaj ( siarka i cholesterol) - i rozebrani na słońce !!! ;)
Bez "zabezpieczenia", własnie w porze o największej sile słonecznego "rażenia".

Oczywiście bez przesady i stopniowo !!!
A potem w słomkowym kapeluszu i lnianych ciuchach można kontynuować dzień ;)

A co nam serwuje "nauka" ?
Żywność o najniższej zawartości cholesterolu, statyny oraz filtry słoneczne ( najlepiej o numerze 100 ;) )

Ludobójstwo !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Duże stężenie kwasu hialuronowego i witamin dokładnie nawilża i odżywia poprzez związanie wody zawartej w skórze(...)"

lub taki kwiatek

"(...) UVB choć odpowiada za pożądaną przez nas brązową opaleniznę, w nadmiarze może powodować alergie, rumień skóry oraz czerniaka"

Typowa "gazetowa", niesprawdzona w źródłach naukowych wiedza... Zwykła dezinformacja, gdyż tym w istocie jest powielanie nieprawdziwych informacji.

Nasuwają się tutaj naturalne pytania po takiej porcji wiedzy:

- co to znaczy "duże stężenia kwasu hialuronowego" bądź "nadmiar UVB"? Gdy się pisze takie slogany szerszemu ogółowi nie zajmującemu się tymi sprawami na co dzień, to aż się prosi, by podać te sugerowane wartości, gdyż "dużo" czy "nadmiar" to określenia w tym przypadku zupełnie abstrakcyjne;

- UVB powoduje alergie albo czerniaka? To dlaczego nie występują one u wszystkich ludzi poddanych intensywnemu nasłonecznieniu?

Tekst powinien mieć przypiętą "łatkę" tekstu sponsorowanego bądź marketingowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.