Facebook Google+ Twitter

Zadbajmy o jakość! Od 1 czerwca wprowadzamy zmiany w serwisie

W serwisie toczyły się liczne dyskusje na temat Wiadomości24.pl. Padło wiele sugestii, często powtarzało się słowo "jakość". Powrócił też pomysł ożywienia działu Moje 3 Grosze. Od 1 czerwca wprowadzamy więc zmiany.

 / Fot. Wiadomości24"Jakość" - to słowo padało często w licznych dyskusjach na forum serwisu. Usłyszeliśmy zarzut, że po 10 stycznia na stronie głównej pojawiło się wiele materiałów, których wartość pozostawia wiele do życzenia, a mechanizm podbić sprzyja ich "karierze" w serwisie. Od 1 czerwca zmieniamy to!

Jakie materiały będziemy promować?

Zasada będzie prosta. Na stronie głównej będziemy promować materiały jakościowe, ciekawe, informacyjne, poruszające czytelników. Co ważne, wymieniając te cechy, nie mamy wyłącznie na myśli społeczności Wiadomości24, ale także czytelników, którzy znajdują tekst z naszego serwisu w Google, na Facebooku czy w innych miejscach. Użytkownicy internetu głosują nogami i decydują, co jest tematem wartościowym, a co nie. Jakie to materiały? Traktujące o wydarzeniach w kraju i na świecie, relacje sportowe, reportaże, recenzje płyt, książek itp. Nazwa Wiadomości24 zobowiązuje, dlatego ona będzie drogowskazem dla nas, co jest treścią wartościową.

Ożywiamy dział Moje 3 Grosze

Materiały społecznościowe, mające wartość sentymentalną, a nie informacyjną, będziemy kierować do działu Moje 3 Grosze. Chodzi o takie treści, jak zdjęcia ogrodu, opowieści z popołudniowej wycieczki do lasu czy wycieczki szkolnej, fotografie naszych pupili, relacje ze spotkań sąsiedzkich. Materiały najsłabsze już dziś nie są moderowane. Od czerwca trafią zaś do działu Hyde Park artykuły napisane nie po polsku, nie dające nadziei na poprawę ze strony autora.

Waga adekwatna do rangi materiału

O jakości można rozmawiać długo. Najwięcej czasu spędzilibyśmy, definiując ją. Jakościowa naszym zdaniem jest dobra fotografia makro, ale już niekoniecznie zdjęcie stokrotki czy mniszka lekarskiego zrobione pod blokiem. Interesujące będą relacje z podróży, zdjęcia krajobrazowe, ale nie muszą nimi być fotografie przydrożnych krzaków. Oprócz umieszczania materiałów w odpowiednich działach, będziemy zatem nadawać im wagę odpowiednią dla ich rangi. Oczywiście, mechanizm podbijania pozostanie i społeczność będzie mogła z niego korzystać. Jeżeli użytkownicy wskażą swoimi głosami, że materiał jest warty strony głównej, znajdzie się on na niej, ale to redakcja zadecyduje, jakie treści spełniają powyższe kryteria i swoimi punktami będzie promować najlepsze materiały.

Zdajemy sobie sprawę, że takie postawienie sprawy nie wszystkich zadowoli, ale wiemy też, że nie ma innej drogi, by Wiadomości24 były serwisem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie pierwszeństwo będą miały tematy ważne i artykuły dobrze napisane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (57):

Sortuj komentarze:

Zmartwię Pana: nie mam stokrotek pod blokiem. Spokojnie więc, nie prześlę takowych zdjęć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, co chciał Pan zobaczyć, ale ten serwis tworzony jest przez użytkowników. To oni przysyłają materiały, a rolą redakcji jest określenie miejsca artykułu czy galerii w serwisie. I tak galeria przydomowego ogródka trafi do działu M3G. Jeżeli - dajmy na to - prześle Pan dziś zdjęcia stokrotek pod blokiem trafią właśnie do tego działu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do zmian, to jakoś nie mogę ich dostrzec. Może dlatego, że niedawno otworzyłem oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za życzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tagi to odrębna para kaloszy. Z tagu "sąd" maszyneria elektroniczna automatycznie przerabia na "send" i taki tag prowadzi donikąd. Tag "Zdjęcie tygodnia" przetwarza np. na Wybieramy "Zdjnscie Tygodnia". Myślałem początkowo, że to ja jestem tylko "niepełnosprawny", ale gdy posprawdzałem tagi pod tekstami wydawców,to trochę mnie podniosło na duchu... Ktoś powie, ale wredny, bo cieszy się z ułomności innych. No cóż... widocznie zaliczam się do mniejszości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Dorota Michalczak. Ten materiał znajduje się na czole działu M3G - czyli mieści się w tym, co zapowiedzieliśmy. Jest to tekst o charakterze typowo społecznościowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O! Widzę, że tag: "jakość" już został usunięty!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powrócił też pomysł ożywienia działu Moje 3 Grosze. Od 1 czerwca wprowadzamy więc zmiany.
Chcąc dział ożywić, pół godziny temu wstawiłam do działu MOJE TRZY GROSZE życzenia dla Krzysztofa. Dziś są Twoje urodziny! Czytaj więcej: link
życzenia miały wagę 10+10 podbicie, automatycznie uruchomil się ścinacz wagi i tak spadła że teraz to tylko 5, a może aż 5.
To zachęta do podbijania sobie wagi , komentowania i ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakość jakaś tam jest. Możemy ją zobaczyć klikając na tag: "jakość" pod artykułem.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś rewolucji nie widzę, pizza jak spadała tak spada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.