Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11163 miejsce

Żadnych imprez w akademiku

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-02-15 09:54

Studenci z akademika na łódzkim Lumumbowie mogą zapomnieć o zabawach w swoich pokojach. Kierowniczka III Domu Studenta, czyli tak zwanego Pretora, wywiesza karteczki ogłaszające zakaz imprezowania.

Impreza w akademiku / Fot. Dziennik ŁódzkiZ naszym reporterem rozmawiać nie chciała, oznajmiła tylko, że od zabaw na Lumumbowie są kluby studenckie, a nie akademiki. Dominik Szary, przewodniczący rady osiedla akademickiego, jest zaskoczony decyzją kierowniczki domu studenta.

- Pretor należy do spokojniejszych akademików. To tam kwateruje się między innymi studiujące małżeństwa. Poza tym pani kierownik jest miłą i dość liberalną osobą - opowiada Dominik Szary.
Paweł Pluciński, szef rady mieszkańców akademika, twierdzi, że karteczki zaczęły pojawiać się w grudniu.

- To erasmusi, czyli obcokrajowcy z wymiany studenckiej, zrobili zbyt głośną imprezę i stąd niezadowolenie kierowniczki akademika - Pluciński przewiduje powody wywieszania kartek o zakazie zabaw w pokojach.

Jednak mieszkańcy, których spotkaliśmy przed Pretorem zgodnie powtarzają, że gniew pani kierownik to nie wina cudzoziemców.

- To polscy studenci! Rada akademika chciała zorganizować imprezę integracyjną na najwyższym piętrze akademika. Bez pozwolenia władz Pretora wywiesili swoje ogłoszenie, a potem zignorowali sprzeciw kierowniczki. Impreza była świetna, wszyscy bawili się do białego rana, ale teraz liberalne podejście do imprezowania w akademiku się skończyło - opowiada para z drugiego piętra akademika.

Anna Felisiak, kierownik Działu Spraw Bytowych Uniwersytetu Łódzkiego, przyznaje, że III Dom Studenta, czyli Pretor, jest jednym ze spokojniejszych akademików na osiedlu.

- Myślę, że we wszystkich akademikach, tam gdzie łazienki są przy pokoju, jest spokojniej, ciszej niż w pozostałych. Taki jest po prostu klimat, a każdy dom studenta ma swoją specyficzną atmosferę - mówi Anna Felisiak. - Zgodnie z regulaminem mieszkańca akademika, w pomieszczeniach ogólnodostępnych nie ma możliwości organizowania imprez. Ogłoszenie wywieszone w Pretorze jest tylko przypomnieniem tych zasad, zwłaszcza że jesteśmy w okresie sesji egzaminacyjnej. Kierownicy akademików w sposób zwyczajowy mogą przypominać o zasadach określonych w regulaminie mieszkańca.

Pretor to jedyny akademik, w którym wisi ogłoszenie o zakazie imprez. W pozostałych domach studenckich Uniwersytetach Łódzkiego takiego ogłoszenia nie ma. Zakazów nie ma także na Uniwersytecie Medycznym ani Politechnice Łódzkiej.

- W naszych akademikach studenci stosują się do zwyczajowo przyjętych zasad. Nie wywieszamy ogłoszeń zakazujących imprezowania w pokojach - dowiadujemy się na Uniwersytecie Medycznym.

- Studenci Politechniki Łódzkiej mogą się bawić w karnawale. Kierownicy akademików nie wywiesili kartek zakazujących zabaw - mówi Anna Boczkowska z działu promocji Politechniki Łódzkiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

O to musiał się zrobić szum

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, niech sie uczą, a nie robią z akademika jedną wielką dyskoteke i bar;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.