Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26944 miejsce

Zadowolony klient receptą na sukces firmy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-09 16:40

Program Certyfikacyjny Firma Przyjazna Klientowi istnieje już od siedmiu lat i po raz kolejny zaprasza do udziału organizacje, którym nieobca jest maksyma „klient nasz pan”. Program organizowany jest przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

 / Fot. Firma Przyjazna KlientowiProgram Certyfikacyjny Firma Przyjazna Klientowi skierowany jest do przedsiębiorstw i instytucji, które chcą potwierdzić wysoką jakość obsługi klienta oraz uzyskać cenne dane i rekomendacje dotyczące całościowej polityki zarządzania relacjami z klientem. Organizacje, które zdecydują się na uczestnictwo w Programie przechodzą szczegółowy audyt, którego celem jest przeprowadzenie diagnozy obsługi klienta w firmie. Każdy z uczestników Programu otrzymuje również raport, w którym zawarte jest podsumowanie prowadzonego badania oraz rekomendacje, które mogą służyć ulepszeniu polityki zarządzania relacjami z klientem w przyszłości. Wielką zaletą poddania się audytowi jest możliwość porównania się z innymi podmiotami, które również przeszły audyt, a przez to bardziej obiektywne spojrzenie na prowadzone działania.

Program nie kończy się jedynie na samym badaniu client service - jego celem jest również promocja nowoczesnego podejścia do obsługi klienta. Model ewaluacji firmy w Programie Firma Przyjazna Klientowi składa się z dwóch uzupełniających się części. Pierwszą z nich jest wywiad kwestionariuszowy Customer Care Index© służący do samooceny organizacji. Jest on następnie weryfikowany przez audyt ekspercki, badania Mystery Client oraz badania satysfakcji klientów. Największą wartością takiego modelu badania jest fakt, że stworzony został na podstawie wieloletnich doświadczeń. Badacze przeprowadzili dotychczas aż 12 tysięcy ankiet wśród klientów podmiotów ubiegających się o Godło i właśnie dzięki tak dogłębnemu zbadaniu ich oczekiwań i preferencji wyznaczone zostały najważniejsze standardy obsługi klienta, które stanowią punkt odniesienia dla organizacji przystępujących do Programu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.