Facebook Google+ Twitter

Zaduma idąca ulicami miasta

Symboliczne odtwarzanie drogi krzyżowej w Tychach stało się już tradycją. Setki ludzi przemierza co rok tyskie ulice. Każdy z inną osobistą intencją.

XXIV Tyska Droga Krzyżowa odbyła się w piątek 7 kwietnia. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła najwytrwalszym, którzy zgromadzili się w kościele św. Krzysztofa. Całe wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 18.00. Następnie wierzący wyruszyli ulicami miasta, aby zatracić się w rozważaniach przez kolejne czternaście stacji drogi krzyżowej. Ceremonii przewodniczyły słowa ks. dr Tomasza Wojtali, nakłaniające do refleksji. Jego apel był podzielony na kilka segmentów. Nie tylko opowiadał biblijną historię, lecz również odnosił się do tego co Jezus chce zakomunikować swoim zachowaniem. Symbolizm każdej stacji, ma odzwierciedlenie w naszych czasach i właśnie to zostało zaapelowane wiernym. Każde rozważanie było zakończone modlitwą w odpowiedniej intencji.

"To miasto potrzebuje bohaterów" — słowa wielokrotnie powtarzane tego wieczoru do wiernych, obrazowały w jaki sposób wcielić w życie, wnioski wysnute podczas drogi krzyżowej. Ceremonie zamykał apel jasnogórski o godzinie 21.00 w kościele św. Marii Magdaleny. Po zakończonych uroczystościach, na wiernych czekały autobusy, odwożące w różne strony Tychów.

Wielki post oraz święta wielkanocne to czas nie tylko mistycyzmu, ale też refleksji nad swoim życiem oraz postępowaniem. Znaki, które przekazane zostały przez Jezusa powinny być przykładem uczciwości, dobra i nieocenionej miłości. W pędzie życia codziennego powinniśmy pamiętać o przesłaniu, jakie zostało nam ukazane poprzez mękę Chrystusa.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zaduma


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.