Facebook Google+ Twitter

Zaduszki Jazzowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nie tylko miłośnicy teatru znajdą w listopadowych propozycjach Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim coś dla siebie. W sobotę, 12 listopada 2011 roku, odbędą się tu bowiem 23. Zaduszki Jazzowe.

Plakat Zaduszek Jazzowych - Ostrowiec 2011. / Fot. www.mck.ostrowiec.plInicjatorem i głównym animatorem ostrowieckiej edycji tego najstarszego w Polsce festiwalu muzycznego (po raz pierwszy odbył się on w Krakowie, w 1954 roku) jest Andrzej Chochół znakomity gitarzysta, kompozytor i aranżer, który ma w swojej artystycznej biografii występy i nagrania m.in. z Mirą Kubasińską, Michałem Zduniakiem czy Billem Evansem. Ostrowieckiej publiczności zaprezentował się podczas niedawnych OSTÓW 2011, grając gościnnie z zespołem Natural Beat Band.

Tegoroczne Zaduszki Jazzowe odbędą się w sobotę, 12 listopada o godz. 19 w Hotelu Gromada. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni: Jazz City Choir, Ewa Uryga z zespołem (zagra też Andrzej Chochół).

Jazz City Choir powstał z inicjatywy Małgorzaty Korczyńskiej w 2007 r. przy warszawskim Centrum Łowicka - czytamy na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. - W jego skład wchodzi 14 wokalistów, pracujących pod kierunkiem cenionej wokalistki i wykładowczyni wokalistyki jazzowej Anny Gadt. Chór miał okazję zaprezentować swoje możliwości na wielu koncertach, a do najważniejszych z nich należą: "Koncerty Promenadowe" w Łazienkach Królewskich, koncert TVP1 "Zostań z nami" z okazji Dni Papieskich, koncerty w studiu S1 Polskiego Radia oraz Msza Jazzowa na festiwalu "Złota Tarka" 2010. Jazz City Choir zdobył nagrodę specjalną w kategorii "indywidualność jazzowa" w konkursie festiwalu "Jazz nad Odrą" w 2011 r., otrzymał również specjalną nagrodę STOART-u (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców) "za doskonałe wykonanie standardów jazzowych" na Konkursie o "Złotą Tarkę" w 2009 r.

Gwiazdą 23. Zaduszek Jazzowych w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie Ewa Uryga. / Fot. www.mck.ostrowiec.plNatomiast Ewa Uryga to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Dotychczas śpiewała z takimi formacjami, jak Orkiestra Jerzego Miliana, Kukla Band, Young Power czy Big Warsaw Band. Jej talent nagradzany był na festiwalach w Zielonej Górze, Opolu, Zamościu (Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych) czy Karlsham w Szwecji. W Ostrowcu Świętokrzyskim jest dość dobrze znana, bowiem przez dwa lata była tu jurorką festiwalu rockowo-bluesowego "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej i prowadziła warsztaty dla wokalistów, biorących udział w tej imprezie. Podczas listopadowych Zaduszek Jazzowych Ewa Uryga zaprezentuje miedzy innymi utwory z repertuaru Elli Fitzgerald.

Bilety na koncert, który poprowadzi Norbert Zięba, w cenie 25 złotych są do nabycia w ostrowieckim Miejskim Centrum Kultury. Warto je nabyć już teraz, bo ilość miejsc w hotelowej sali koncertowej jest ograniczona.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.