Facebook Google+ Twitter

Zaduszki na jazzowo

Już po raz dwudziesty odbędą się doroczne Zaduszki Jazzowe organizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tradycyjnie też miłośnicy jazzu spotkają się w sali miejscowego hotelu "Gromada".

Plakat XX Zaduszek Jazzowych w Ostrowcu Świętokrzyskim / Fot. www.mck.ostrowiec.plPodczas dotychczasowych koncertów, odbywających sie w ramach ostrowieckich Zaduszek Jazzowych, występowali już liczni wybitni jazzmani, zarówno instrumentaliści, jak i wokaliści z Polski i zagranicy. Dość wymienić takie nazwiska, jak Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Kuba Badach, "The Globetrotters", Tomasz Szukalski, Krzysztof Ścierański, Bob Berg, Rick Hollender (USA) czy Hi Lo ze Szwecji.

Tegoroczna jazzowa impreza potrwa dwa dni (7 - 8 listopada, początek koncertów - godz. 19) i będzie ważnym wydarzeniem w artystycznym życiu ostrowieckiego jazzmana, Andrzeja Chochoła, związanego z tutejszym MCK, ale grającego także z tak znanymi artystami, jak nieżyjąca już Mira Kubasińska. Podczas tych Zaduszek Chochół będzie promować dwa swoje projekty muzyczne: "Here We Go", nagrany z zespołem Funk Collective w składzie: Chrystian Broniarz (sax), Bartłomiej Abramowicz (keybs), Marek Matwiejczyk (bass), Grzegorz Poliszak (drums) oraz Dorota Broniarz (voc) z gościnnym udziałem amerykańskiego saksofonisty, Billa Evansa oraz "Opowieści znad Kamiennej", nagrane wspólnie z Michałem Zduniakiem. Po raz pierwszy też gitarzysta Andrzej Chchół zaprezentuje się też jako wokalista.

Pierwszego dnia XX Zaduszek Jazzowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpi także jeden z najlepszych polskich gitarzystów, Dariusz Ziółek, znany m.in. z występów z zespołem Zbigniewa Namysłowskiego i orkiestrą Kukla Band. Po nim na estradzie pojawi się bułgarski OM Art FORMATION, założony w 1991 roku przez Nikolaja Ivanova. Formacja tworzy kulturowo różnorodną, syntetyczną i plastyczną odmianę muzyki, łączącą elementy jazzu, new-age , ambient , minimalizmu z muzyką etniczną, stosując przy tym instrumenty i motywy zaczerpnięte z tradycji bałkańskiej - tambura , terambuka, kobzy, instrumenty Wschodu - sitar, tabla.
W drugim dniu imprezy wystąpi natomiast rosyjski kwartet Olega Kireyeva, który wykona utwory ze swoich ostatnich płyt "Mandala" i "Galaxy". Następnie zaprezentuje się słowacka grupa PaCora Trio. Ich muzyka łączy ze sobą jazz, folk i muzykę poważną. Obydwa zaduszkowe koncerty zakończy promocja płyt Andrzeja Chochoła i jego przyjaciół. Poprowadzi je Marek Stonik.Okładka płyty Andrzeja Chochoła "here We Go" / Fot. www.mck.ostrowiec.pl
Bilety na Zaduszki Jazzowe będą do nabycia od 30 października (20 zł na jeden koncert, karnet na dwa dni koncertowe - 30 zł).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.