Facebook Google+ Twitter

Zaduszkowy weekend w Warszawie: rozrywka i/czy kontemplacja?

Nadchodzący długi weekend to nie tylko czas refleksji i wspomnień o zmarłych bliskich, ale też doskonała okazja do odpoczynku. Na mieszkańców stolicy czeka wiele atrakcyjnych rozrywek zorganizowanych przez kluby, kina, teatry.

Przygotowania do dyskoteki / Fot. PAPW sobotę na wielbicieli clubbingu czeka wiele halloweenowych imprez. Ostatni weekend października - w USA kojarzony z dyniowymi głowami i zbieraniem cukierków - w Polsce zaadaptowany został jako termin wszelkiego rodzaju koncertów i nocy horroru w klubach. 30 października w klubie Axis Bar w hotelu Hilton czeka na nas impreza z przebraniem - im straszniejszym, tym lepiej. Podobne zabawy organizuje wiele klubów w Warszawie - informacje możemy znaleźć tutaj.

Tym, którzy nie pragną aż takich wrażeń, możemy zaproponować wieczór w kinie. Kino 5D Extreme proponuje dwa filmy za 25 zł - a dla każdego widza w przebraniu zniżka do 15 zł. Sieć Multikino oferuje lubiącym się bać klientom nocny maraton Halloween, na który składają się trzy ostatnie części serii „Piła” - w tym najnowsza „Piła VII” w 3D. Ciemna City w Arkadii kusi trzema "strasznymi tytułami": „Antychrystem”, „Odbiciem zła” i przedpremierowo „Pogrzebanym” - wstęp od 18 lat. Kino Luna również przygotowało specjalne seanse - w poniedziałek zaprasza na Filmowe Zaduszki. Proponuje widzom ambitniejszy repertuar: „Pożegnania”, „Odgłosy robaków - zapiski mumii”, „Hanami - kwiat wiśni”, „Tatarak” i „Tybetańska księga umarłych” - każdy seans w cenie 7 zł. Z kolei Kino Muranów, znane z równie ambitnego doboru pozycji, zaprasza w sobotę na Noc Horrorów Azjatyckich w ramach 4. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.

Teatry nie przygotowały specjalnego zaduszkowego repertuaru - co było łatwe do przewidzenia - jednak proponują warszawiakom bogaty repertuar świetnych sztuk i adaptacji stałych. Jedynie w Collegium Nobilium w poniedziałkowy wieczór możemy zobaczyć „Dziady. Widma” z muzyką Stanisława Moniuszki, w reżyserii Karoliny Kolendowicz. To specjalne wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Fryderyka Chopina, Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych. Ciekawą propozycją jest również „Jesteś Bogiem. Paktofonika. Bohaterowie czasów transformacji" w Kamienicy Artystycznej przy ul. Lubelskiej, historia najważniejszego polskiego zespołu hip-hopowego.

Najmłodsi również znajdą coś dla siebie. W sobotę o godzinie 12 w Muzeum Pałac w Wilanowie będzie miała miejsce inscenizacja japońskiej baśni o psotnym Tatsu Taro - kolejna z cyklu „Baśnie z dalekiej Japonii dla najmłodszych” w ramach Japońskiego Października w Pałacu. Z kolei w niedzielę o 12.30 księgarnia i kawiarnia Tarabuk zaprasza wszystkie maluchy na zaduszkowe „Tarabajanie” o duchach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.