Zadyszka lidera, Pogoń Szczecin mistrzem jesieni

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz
Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz Marek Kaśków
Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz remisując na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1 (0:1) stracili pozycję lidera w piłkarskiej I lidze na rzecz Pogoni Szczecin.

Portowcy pokonali w sobotę na własnym boisku gdyńską Arkę 3:1 (1:1) i tym samy zostali mistrzem jesieni. Pozostałe trzy kolejki, które zostaną rozegrane w najbliższych tygodniach, to mecze przeniesione z rundy wiosennej.

Bydgoszczanie mieli szansę na utrzymanie fotela lidera, jednak do spełnienia był jeden warunek. Wojskowi musieli pokonać wczoraj gliwicki Piast. Zawisza od początku ruszył do ataku, ale goście wytrzymali natarcie beniaminka i wraz z upływem kolejnych minut coraz śmielej poczynali sobie na boisku gospodarzy. W zespole Janusza Kubota bardzo widoczny był brak Geworgiana, który podczas przedmeczowej rozgrzewki doznał na szczęście niegroźnego urazu. Piast po zdominowaniu środkowej strefy boiska coraz śmielej konstruował kolejne akcje ofensywne. Wreszcie w 29. minucie goście objęli prowadzenie po golu Paulauskasa. Litwin precyzyjną główką pokonał bezradnego Witana. Goście postanowili iść za ciosem, ale zamiast strzelić kolejną bramkę, stracili zawodnika. Wychodzącego na czystą pozycję Wójcickiego tuż przed polem karnym faulował Krzycki, za co sędzia Tomasz Radkiewicz pokazał obrońcy Piasta czerwoną kartkę.

Po przerwie, mimo gry w przewadze, Zawisza nie potrafił doprowadzić do wyrównania. Akcje bydgoskiego zespołu przypominały walenie głową w mur. Warto zaznaczyć, że goście, mimo osłabienia, nie zamurowali własnej bramki i także szukali okazji do podwyższenia rezultatu. W 69. minucie na boisko wszedł Masłowski, jak się później okazało, autor wyrównującej bramki. Ostatni kwadrans Zawisza praktycznie nie opuszczał połowy Piasta, jednak w dalszym ciągu brakowało tego ostatniego podania. Wreszcie w 89. minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę przed pole karne wybili obrońcy Piasta, a ta trafiła pod nogi Masłowskiego, który precyzyjnym strzałem z 30 metrów pokonał Trele.

Remis oznaczał, że bydgoszczanie stracili fotel lidera na rzecz szczecińskiej Pogoni. Nie może być jednak inaczej, skoro w ostatnich pięciu spotkania wojskowi zdobyli zaledwie trzy punkty. Trzecia w tabeli jest Flota Świnoujście, która do Zawiszy traci jedno oczko, a do lidera tabeli punkt więcej.

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
0:1 - Paulauskas 29 min.
1:1 - Masłowski 89 min.

Zawisza: Witan - Ilków-Gołąb, Jankowski, Skrzyński, Oleksy, Błąd, Zawistowski, Klofik (46' Leśniewski), Ekwueme, Jackiewicz (69' Masłowski), Wójcicki.

Piast: Trela - Bodzioch, Paulauskas, Klepczyński, Krzycki, Bzdęga (71' Pietroń), Cicman (79' Buryan), Matras, Urban, Jurado (46' Zganiacz), Kędziora.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.