Facebook Google+ Twitter

Żądza pieniądza. Bierzesz udział w wyścigu?

Zapewne są w naszym kraju osoby, które w tym wyścigu udziału nie biorą.

Należą do nich przede wszystkim ci z marginesu, ostatnio coraz ich więcej. Żyją głównie z zasiłków, nie mają w swoim środowisku ani pozytywnych przykładów, ani motywacji. Ojciec brał zasiłek, syn bierze i wnuk będzie brał. Z takiego środowiska tylko nielicznym udaje się wyjść, a jeszcze trudniej jest od takiego środowiska się odciąć. Inni nie biorą udziału w wyścigu, bo nie mają już sił i zdrowia, musieli sami się zdyskwalifikować. Jeszcze inni tkwią w takich, jakby to prezes Kaczyński powiedział, układach, że nie grozi im wpadnięcie w biedę, nawet jakby się starali.

Pozostali cały czas się ścigają, łapią dodatkowe etaty, godziny, zlecenia, kontrakty i nie jest przy tym ważne, kim są i ile już mają. Biznesmeni, którzy zarabiają po kilkaset tysięcy miesięcznie, chcą zarabiać więcej. Emeryci, którzy zmienili priorytety, nie chcą już spędzać wolnego czasu na działce, czy na daczy, chcą jeździć za granicę. Dorabiają więc gdzie się da, bo to kosztuje. Emeryci, którzy nie zmienili priorytetów i po latach harówy stali się właścicielami własnego domu stwierdzili, że na starość wcale go nie potrzebują, bo nie mają już sił, żeby się nim zajmować. Często muszą też dorabiać, żeby go utrzymać i remontować. Długa jest lista uczestników tego wyścigu, skupię się jednak na grupie ludzi czynnych zawodowo i nieźle zarabiających, wchodzących w życie bez kompleksów. Zauważyłem, że dzielą się oni generalnie na dwie grupy. Każda z tych grup w calu zaspokojenia swoich potrzeb wybiera inną drogę i każda płaci wysoką cenę za swój wybór.

Jedna grupa to ci, którzy żyją z kredytów, stwierdzili, że ponieważ są młodzi, potrzebują wszystkiego od razu. Nie chcą składać na dom jak ich rodzice i czekać na niego całe życie, bo na starość nie będzie im już potrzebny. Chcą domu teraz, żeby wychowywać w nim dzieci, chcą oglądać i poznawać świat teraz, gdy mają jeszcze siły i zdrowie, żeby się zabawić. W końcu dobrze zarabiają, stać ich. Powoli, stopniowo wchodzą więc w kredyty, na dom i wyposażenie, na samochody, na wakacje. Jest przecież jeszcze mnóstwo banków, które oferują łatwo dostępne kredyty i zaspokajają każdą potrzebę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zapewniam Cię, że każdy czynny zawodowo Polak birze udział w tym wyścigu. Oczywiście na miarę swoich możliwości, rózni ludzie stawiają sobi różne cele, chociaż masz rację zawsze mówią, że robią to dla rodziny. Dla jednych celem jest nowy sprzęt RTV, AGD lub np. remont łazienki, dla innych nowy samochód, dom, wycieczka na Kanary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzi mi o fakt, iż nie jest tak w naszym kraju, że społeczeństwo dzieli się na margines, chorych i biorących udział w wyścigu szczurów. Nasze społeczeństwo dzieli się na margines, chorych, ludzi normalnych i tę część co się dała wciągnąć w wyścig szczurów. Ci ostatni to tylko mała część Polaków, a nie większość. Większość ludzi w Polsce ma na szczęście normalny stosunek do życia.
Dla ponad 70% najważniejsza jest rodzina, a sprawy "szczurowo" - finansowo - życiowe są daleko na liście priorytetów.

Napisanie: "Zapewne są w naszym kraju osoby, które w tym wyścigu udziału nie biorą." zdecydowanie nie jest o Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niw wiem co masz na myśli ale bez uogólnień trudno pisać o czymkolwiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należą do nich przede wszystkim ci z marginesu, Inni nie biorą udziału w wyścigu, bo nie mają już sił i zdrowia, musieli sami się zdyskwalifikować. Jeszcze inni tkwią w takich, jakby to prezes Kaczyński powiedział, układach, że nie grozi im wpadnięcie w biedę, nawet jakby się starali.

Pozostali cały czas się ścigają - jest to zdecydowanie krzywdzące uogólnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.