Facebook Google+ Twitter

Zadziwiająca monotonia polskiego podwórka

Niepojętymi dla mnie są wyniki ostatnich sondaży, które obrazują preferencje potencjalnych wyborców. Ale cóż, nie nowością jest, że Polacy to naród dziwny, najwyżej ceniący sobie święty spokój.

Taką sielankę, prawie bez żadnych kłótni i waśni, serwuje nam Platforma Obywatelska, która już dawno zdążyła się wygodnie rozsiąść na stołkach władzy. Tymczasem dostrzec jakiekolwiek działania z ich strony jest doprawdy ciężko. Brak reform, zmian, niezliczone obietnice składane przed wyborami odeszły kompletnie w zapomnienie. Pal sześć, gdyby ta amnezja dotknęła tylko rządzących. Rzecz jest jednak poważniejsza - społeczeństwo też zdaje się jakby nie pamiętać...

Jest nudno i monotonnie. Platforma to partia bodaj jednych z największych obiboków, mimo to jednak, utrzymująca prawie nierealnie wysokie poparcie Polaków. I ile by jeszcze Palikot nie nawygadywał bzdur, ile by jeszcze poparcia Białorusi nie udzielił Radek S., ile głupot pani Hall by nie nawymyślała, to jesteśmy wprost skazani na PO. Dlaczego? Ponieważ dziś zabrakło jakiejkolwiek alternatywy.

PiS chyli się ku upadkowi, osuwa w bezbrzeżną ciemność pozwalając, by kojarzono ich z niewywiązującym się z alimentów Dornem, krzykliwym Gosiewskim oraz kompletnie gubiącym się ostatnio Jarosławem Kaczyńskim. Zachowanie tego ostatniego ciężko w jakikolwiek racjonalny sposób wytłumaczyć. To, co wyprawia przywódca Prawa i Sprawiedliwości, można określić jedynie mianem kompletnego zatracenia instynktu samozachowawczego oraz nie brakiem posiadania szerszej strategii.

O pozostałych partiach nie wspominam, bo lewica istnieje gdzieś na marginesie świadomości ludzi, nie wiadomo nawet do końca pod jaką nazwą - czy to LiD, Lewica, SLD czy PZPR? Tyle zmian już było, że prawdę mówiąc, sama się pogubiłam. PSL zaś, dzięki swojemu przekonaniu, że rodzinie trzeba pomagać, znajduje się na równi pochyłej, z której niedługo trafi na sam dół, gdzie 5 proc. stanie się progiem nie do przeskoczenia. I dobrze.

Rząd nie robi nic. Dużo mówi. Całkiem ładnie mówi, przyznać trzeba. Uśmiecha się. Z tym już trochę gorzej, bo żadnej casanovy PO nie posiada, więc często uśmiechy te to tylko krzywy grymas na twarzach zgorzkniałych ludzi, którym dobrze się na stołkach dzieje. I jeśli PiS się nie obudzi (w co bodaj wszyscy zaczynają coraz bardziej wątpić), czeka nas jeszcze sporo lat miłościwej władzy...

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (69):

Sortuj komentarze:

Dyskusja wygasa, ale nie od rzeczy bedzie poczytać prof. Staniszkis
link
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marika ja Ciebie też lubię, to była prowokacją z mojej strony. Chciałem pokazać, że cokolwiek można powiedzieć o kimkolwiek a jak to się utrwali to będzie "prawdziwą" prawdą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku, z całym szacunkiem do Twojej osoby (bo wiesz przecież, że Cię cenię), ale komentarze o "homo-Kaczyńskim" były obrzydliwe.
Lepiej nie zapętlaj się dalej w ten temat, bo to naprawdę żenujące i nie przystoi inteligentnemu, wykształconemu człowiekowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie...
No nic, wypada mi tylko powiedzieć: dobranoc Jacku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię "katalogowania" przez pogłoski i sensacyjne medialne doniesienia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli nie uznajesz homoseksualistów? Czy jak mam rozumieć to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet jeżeli jest to tylko pogłoska to rzuca na niego cień:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, nie zmieni. Można cenić sobie Gosiewskiego, Lipca, Sawicką, Pęczaka...to wolny, własny wybór.

I co z tego, że jest homo? To źle...przecież tak o to walczą...
Źle może być, jeśli na prawdę nim jest, a protestuje przeciw pederastom. Ale skąd można wiedzieć, czy nim jest? Chyba, że się z nim zaprzyjaźnić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I myślisz, że to zmieni moje poglądy? Wiesz co się mówi o Kaczyńskim? że jest homo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomnę jeszcze o fałszerstwie Kwaśniewskiego z jego wykształceniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.