Facebook Google+ Twitter

Zadziwiający Maurycy w nowym tłumaczeniu Piotra W. Cholewy!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-21 08:42

10 lutego 2011 r. do sprzedaży trafi ZADZIWIAJĄCY MAURYCY I JEGO EDUKOWANE GRYZONIE autorstwa Terry’ego Pratchetta.

Materiały promocyjne / Fot. Prószyński i S-kaNowe wydanie w przekładzie Piotra W. Cholewy!

Maurycy, uliczny kocur, wymyślił perfekcyjny numer, gwarantujący godziwe zyski. Wszyscy znają historie o szczurach i grajkach, a Maurycy ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka z fletem oraz własną plagę szczurów - dziwnie wyedukowanych szczurów. Ale w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie chytry plan Maurycego zaczyna się sypać. Ktoś tu gra całkiem inną melodię i szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra - to świat, w którym szczur pożera szczura. A być może to dopiero początek...

Pratchettowska etiuda na temat „co by było, gdyby szczury zaczęły myśleć i stworzyły cywilizację”. Jak zawsze u tego autora mamy do czynienia z prozą ironiczną, wykorzystującą w perwersyjny sposób nasze kulturowe przesądy i mity.
Jarosław Lipszyc

Jedno z najzabawniejszych dzieł Terry'ego Pratchetta... Wszystko łączy się w cudowną opowieść - zabawną, doskonale skonstruowaną i pełną napięcia, rozładowywanego poczuciem humoru.
„SFX Magazine”

Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 r. w Beaconsfield. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść „Dywan”, a potem kolejne – „Ciemna strona słońca” (1976) i „Strata” (1981). W 1983 r.
ukazała się pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku - „Kolor magii". W 1998 r. został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Prószyński i S-ka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.