Facebook Google+ Twitter

Zadzwoń po bilet i... w drogę

Zarząd Transportu Miejskiego coraz bardziej ułatwia życie pasażerom. W nocy z 7 na 8 grudnia wprowadził możliwość kupienia biletu za pomocą... telefonu komórkowego.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. APPUsługa nie jest trudna w obsłudze. Początkowo należy zadzwonić pod bezpłatny numer *145#, by zarejestrować konto w systemie mPay. Następnie, by kupić bilet trzeba wybrać ten sam numer oraz kod biletu.
W przypadku zainteresowania biletem 20-minutowym należy wybrać numer *145*220020#, dla biletu 40 minutowego będzie to numer *145*220040#, bilet 60 minutowy ma kod *145*220060#, a bilet 90 minutowy *145*220090#. Pieniądze zostaną ściągnięte automatycznie z konta pasażera w momencie zakupu.

W czasie kontroli pasażer będzie musiał zadzwonić ponownie pod bezpłatny numer, widoczny na identyfikatorze kontrolera.

Praktyczna i łatwa w obsłudze

Na razie usługa dostępna jest jedynie dla posiadaczy telefonów w sieci Plus oraz dla posiadaczy kont w banku City Handlowy. - To czy oferta zostanie rozszerzona na inne sieci zależy od samych operatorów - powiedział rzecznik prasowy ZTM-u Igor Krajnow. - Jeśli operatorzy wysuną taką propozycję jesteśmy skłonni rozszerzyć ofertę.

Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. W pierwszym dniu jej uruchomienia, 8 grudnia, do godziny 15.30 skorzystały z niej 53 osoby. - Obsługa serwisu nie sprawia pasażerom trudności nie tylko dlatego, że jest bardzo łatwa w obsłudze, ale dlatego też, że instrukcja obsługi jest dostępna na stronie internetowej, na przystankach - dodaje Igor Krajnow.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już to widzę jak wchodzi kontroler do tramwaju mówi co mówi i zaczyna sprawdzać, natomiast część ludzi wyciąga swoje komórki i zaczyna kupować bilety :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za przekazanie tej niesamowitej informacji :)
Ciekawe, co się stanie, jeśli pasażer kupi bilet w ten sposób i podczas kontroli okaże się, że telefon jest rozładowany i nie może zadzwonić? :P Albo jeśli nie kupi biletu, telefon się rozładuje, pasażer powie kontrolerowi, że kupił bilet... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.