Facebook Google+ Twitter

"Zagadka hien cmentarnych"- nastoletni detektywi i życiowe wybory

"Zagadka hien cmentarnych" Jørna Liera Horsta to powieść kryminalna dla młodzieży, która jest częścią cyklu Clue.

okładka / Fot. Smak SłowaJørn Lier Horst jest norweskim autorem powieści kryminalnych dla dorosłych i dla dzieci. Kryminały dla młodszych czytelników należą do serii Clue, którą znam od pierwszej części - "Zagadka salamandry". Książka ta tak mi się spodobała, że postanowiłam przeczytać cały cykl. Obecnie jestem na etapie czwartej powieści - "Zagadka hien cmentarnych", czyli do jesieni jestem na bieżąco (wtedy ma się ukazać piąty tom).

Głównymi bohaterami tego młodzieżowego cyklu jest trójka przyjaciół z Norwegii - Cecilia, Leo i Une oraz jej pies Egon, którzy bawią się w detektywów.

Cecilia Gaathe mieszka w pensjonacie Perła nad idylliczną Zatoką Okrętów. Właścicielem i dyrektorem jest jej ojciec Alan W. Gaathe. Do niedawna pomagała mu żona Iselin. Jednak zeszłego lata matka Cecilii utonęła w niewyjaśnionych okolicznościach w pobliżu ich domu.

Leo Bast niedawno wprowadził się nad Zatokę Okrętów wraz z mamą Rebekką, po tym jak objęła stanowisko kierownika pensjonatu. Jego rodzice Leo są rozwiedzeni. Jego tata jest dziennikarzem i mieszka na stałe w Dubaju.

Une Flaker to 12-letnia dziewczynka, która od urodzenia mieszka w starym domu pilota morskiego w Zatoce Okrętów - razem z rodzicami i dwoma braćmi. Jej tata jest rybakiem, a mama miejscową nauczycielką.

Egon to pies Une. Jego imię wzięło się stąd, że ma rozbuchane ego, jest uparty i robi, co chce. Ma brązową kręconą sierść, długi ogon i mokry pysk. Jest mieszańcem, choć niektórzy uważają, że w jego żyłach płynie krew psa policyjnego.

Akcja rozgrywa się nad Zatoką Okrętów i w Pensjonacie "Perła". Pensjonat ten zbudował prapradziadek Cecilii ponad 100 lat temu. Budynek przechodził z rąk do rąk, aż wreszcie wykupili go rodzice Cecilii, którzy zaczęli wynajmować pokoje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W takim razie polecam zapoznać się z tą serią od pierwszego tomu. Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam kryminały a recenzja faktycznie jest wyborna. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie każdy musi lubić kryminały ;) Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię kryminałów... nawet dla młodzieży, ale recenzja jest wyborna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.