Facebook Google+ Twitter

Zagadka martwego "chłopca z Cieszyna" rozwiązana? Matka z zarzutami

Dwa lata temu nad stawem pod Cieszynem przypadkowo znaleziono zwłoki 2-letniego chłopczyka. Teraz zagadka tragicznej śmierci porzuconego w wodzie dziecka ma być wyjaśniona.

Sonda

Czy okoliczności śmierci Szymona powinny być komentowana tak szeroko jak sprawa Magdy z Sosnowca?

Od dwóch lat policja poszukiwała bezskutecznie rodziców dziecka umownie nazwanego "chłopcem z Cieszyna". Jego ciało przypadkiem odnaleziono na rozlewisku wodnym, na obrzeżach miasta. W końcu tajemnicza sprawa się wyjaśniła. 40-letnia matka dziecka mieszka w Będzinie (województwo śląskie). Zatrzymana przez policję przyznała, że był to jej syn, Szymon. Wyniki badań DNA będą być może znane jutro, w poniedziałek 25 czerwca. Matka usłyszała już zarzuty zabójstwa dziecka. Ona i jej partner byli przesłuchiwani. Matce grozi kara dożywocia. Od jej zeznań zależy czy i jakie ewentualnie zarzuty, może mieć konkubent.

Rzecznik prokuratury Małgorzata Borkowska powiedziała, że "jeszcze dziś zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych środków zapobiegawczych wobec podejrzanej oraz jej partnera" - podaje TOK FM. Według pani rzecznik, sprawa śmierci dziecka jest bardzo trudna. Śledczy będą ją dokładnie badali i analizowali. Być może przedstawią zarzuty także osobom trzecim.

Czytaj też: Śmierć Madzi z Sosnowca jak wyciskanie cytryny


Nieznane są przyczyny śmierci dziecka. Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że matka miała tłumaczyć śledczym, że mały Szymon umarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Wiadomo już, iż matka i jej konkubent przyznali się, że chłopiec z Cieszyna to ich syn. Policja znalazła w ich mieszkaniu jego zdjęcia. Podobieństwo z dzieckiem, którego ciało znaleziono w stawie w Cieszynie "ma być uderzające" - czytamy na portalu TVN 24.pl.

Urzędnicy Urzędu Miasta w Będzinie mówią, że zatrzymana matka i jej partner to zwykła, przeciętna rodzina. Z wywiadów środowiskowych również wynika, że rodzina ta nie budziła zastrzeżeń. Nigdy nie była objęta nadzorem kuratorskim. "Dzieci były zadbane, czyste i zdrowe, a mieszkanie schludne i dobrze wyposażone".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

unita
 • unita
 • 25.06.2012 20:03

Czemu się dziwicie, że wychodzi z ludzi takie barbarzyństwo. Prawda jest taka, nie ma w Polsce kary odpowiednio wysokiej do takich przestępstw. Dlatego ludzie- przepraszam -zwyrodnialcy robią to co robią i czuja się tym dobrze. A kare jaka dostaną to śmiech. A hochsztaplerzy robią jeszcze na tym dobry interes.
Według mnie, kara tak w jednym, jak i w drugim przypadku, to wsadzić takim petardę tam, gdzie kręgosłup kończy swa szlachetną nazwę. Związać takiemu ręce aby jej nie mógł sobie wyjąc. Uroczyście ją podpalić i niech sobie taki pobiega.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że upowszechnienie braku kultury w mediach, to akurat nie jest za dobre usprawiedliwienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od wczoraj bardzo wiele publikacji na ten temat w internecie jest "uatrakcyjniona" zdjęciem tego nieszczęsnego dzieciaka. przykładowo: Onet, Gazeta.pl

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12011267,Sa_wyniki_badan_DNA__chlopczyk_ze_stawu_
http://wiadomosci.onet.pl/tajemnicza-smierc-chlopca-z-cieszyna,5170875,temat.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Majka
 • Majka
 • 25.06.2012 18:00

Pani Rudnicka, jak się coś pisze to należy mieć odrobinę uczciwości aby była to prawda. Kłamie pani pisząc takie rzeczy. Po prostu kłamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do wszystkich oburzonych publikacją nieżyjącego dziecka! Często jest tak, że Autor publikuje art bez żadnego obrazka, a Redakcja za niego decyduje, czym tekst ilustrować. Pan Cybruch pewnie nie miał na to wpływu, więc dajcie mu spokój.
Pozdrowienia serdeczne Staszku:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 25.06.2012 09:35

Takie rzeczy to tylko ci ze śląska moga wyprawiać. Sosnowiec, Będzin .........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracając do tej całej smutnej historii najstraszniejsza jest w niej możliwość, że rodzice niechcący doprowadzili do śmierci dziecka nie zwracając się po fachową pomoc gdy uległo ono jakiemuś wypadkowi. Być może było jeszcze do odratowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z. Malinowska
 • Z. Malinowska
 • 25.06.2012 00:55

Szanowna redakcjo. Z tego miejsca informuję państwa, że zostaną poczynione odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia sprawy nieuzasadnionego wykorzystania zdjęcia, podkreślam, martwego dziecka. W najbliższym czasie skontaktujemy się z Państwem, by poinformować o podjętych krokach prawnych. Z poważaniem, Z. Malinowska

Komentarz został ukrytyrozwiń
tytus
 • tytus
 • 24.06.2012 23:03

Śmierc zabujca śmierc by szybciej w piekle sie znalezli. (pokarzcie ich geby)by wszyscy widzieli kto to

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ari
 • Ari
 • 24.06.2012 22:01

Prawo i tak mamy do du..., kare jaka dostana i tak bedzie smieszna. Jak nasze prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.