Facebook Google+ Twitter

Zagadka medyczna z Nepalu wprawia w osłupienie lekarzy

Zagadka 12-letniej dziewczynki z dystryktu Kailai położonego w zachodniej części Nepalu, wprawia w osłupienie lekarzy. Z jej czoła wydobywają się bowiem cząstki szkła - podaje serwis nepalski kantipuronline.com.

Dziewczynka już została objęta programem badawczym przez grupę lekarzy z Nepalgunj Teaching Hospital (NTH) w Kohalpur

Przypadek bez precedensu

Jak przyznają specjaliści zdarzały się przypadki, w których nienaturalny rozrost kości czaszki dawał wrażenie rogów. Ale sprawa tej dziewczynki jest pierwszą tego typu w historii medycyny. Sarita Bista, uczennica 5 klasy szkoły w Tikapur, od 7 sierpnia codziennie „generuje” ze swego czoła cząstki szkła. Rodzina dziewczynki, mówi, iż od stycznia ich córka „wytworzyła” ponad 130 przypominających szkło obiektów, posiadających do 4 cm długości 1 mm szerokości. Sarita twierdzi, że nie odczuwa żadnego bólu w momencie kiedy z jej czoła „wychodzą” fragmenty szkła.

Cała sprawa zaczęła się od omdlenia dziewczynki, po którym nastąpiło krwawienie z czoła. Później z tego właśnie miejsca zaczęło wydobywać się szkło. Rana wkrótce jednak zagoiła się, nie pozostawiając blizn, ale pojawiło się coś innego, bardzo dziwnego i niepokojącego... Na głowie dziewczyny powstał bąbel, z którego potem zaczęły wychodzić cząstki szkła. Zdarza się, że Sarita w czasie, gdy cząstki szkła wydobywają się z czoła traci przytomność. Jak twierdzi jej matka, szkło “wykluwa” się z czoła dziewczynki od godziny 9 do 24.

To nie może być oszustwo

Oszusto czy mistyfikacja nie wchodzą raczej w rachubę, gdy czyta się wypowiedzi lekarzy i specjalistów z Akademii Medycznej w Kohalpur. Wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejną zagadką w obliczu której nauka rozkłada ręce. Tomografia komputerowa wykazała, że, dziewczynka ma pewien problem ze skórą w okolicach czoła - powiedział biorący udział w badaniach dr M Kiduwai. Cząstki szkła prawdopodobne nie wychodzą z kości. Jednak pozostałe szczegóły podać możemy dopiero po dalszych badaniach - mówią specjaliści. Dr Kiduwai poinformował także, że Sarita Bisha jest pod stałą medyczną obserwacją, która ma na celu przestudiowanie procesu formowania się szklanych odłamków. W badaniach biorą udział także prof. SM Mishra, dr CP Pandey oraz dr Anir Shrestha z Akademii Medycznej w Kohalpur.

Niezwykle dziwna sprawa

– Coś wyglądającego na szklane lśniące obiekty wydostaje się ze skóry na jej czole, ale nie ma szkła wewnątrz czaszki - powiedział dr Jitendra Mahaseth, zastępca dyrektora szpitala w Kohalpur. Dodał także, że próbka skóry Bisty zostanie wysłana do analizy do Nepalskiej Akademii Nauk i Techniki. Rodzina dziewczyny wydała dotychczas na jej bezskuteczne leczenie ponad 300 tys. nepalskich rupii i w tym momencie poszukuje pomocy finansowej na jego kontynuację. Czy ten niecodzienny przypadek znajdzie swe racjonalne wyjaśnienie? Moim zdaniem jest to możliwe. Pozostaje nam jedynie czekać na publikacje wyników badań specjalistów.

Osobiście jako zagorzały pasjonat i badacz niezwykłych zjawisk (estem również publicystą kilku pism traktujących o tej tematyce) będę wyczekiwał z niecierpliwością wyników badań i nie omieszkam Wam ich przedstawić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

istotnie - niejedno nas jeszcze zadziwi... czekamy na dalsze informacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

wrrr...mirnal, trace do Pana cierpliwość....

Komentarz został ukrytyrozwiń

*ponad 300 tys. nepalskich rupii* to polskie 100 zł czy milion zł?
A jakie jest oficjalne stanowisko naukowe wobec Filipinów uzdrawiających w Polsce?
Albo żelazka "przyklejone" do pleców?
Albo łyżeczki gięte wzrokiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

niejedno nas jeszcze zadziwi :D ... czekam na dalsze informacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.