Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4819 miejsce

Zagadka wszech czasów. Czy Adam Mickiewicz pisał o... Hillary Clinton?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2007-02-25 08:07

– Wybraliśmy się na wycieczkę w góry i tam spotkaliśmy kanadyjskich indian. Wśród nich był jeden, który pełnił rolę szamana – opowiada pani Jadwiga z Kanady. Co ma ze sobą wspólnego Hillary Clinton, indiański szaman i III część „Dziadów” Adama Mickiewicza?

Była wiosna 2005 roku. Dziennikarze prowadzący audycję w radiowej Jedynce zaprosili mnie jako głównego gościa do swojego programu. Tematem miały być „niezwykłe historie”, więc zgodziłem się bez wahania. W końcu od wielu lat moją pasją jest wysłuchiwanie ludzi, którzy przeżyli coś, czego nie potrafią wyjaśnić. W moim archiwum mam setki, jeżeli nie tysiące takich historii. Zagadkowe sny, tajemnicze zaginięcia w czasie i przestrzeni, znaki od zmarłych i spotkania z tajemniczymi istotami – myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy. Myliłem się!

Kiedy wysłuchałem opowieści, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić, mimo wszystko zaniemówiłem... Jej autorką jest pani Jadwiga z Kanady, osoba już w podeszłym wieku, z którą pozostaję w kontakcie i którą uważam za osobę bardzo wiarygodną. Poruszony niezwykłością tej relacji spisałem ją i postanowiłem ją Wam zaprezentować.

A imię jego czterdzieści i cztery

„To było w latach 60., kiedy po raz pierwszy grupa polskich pracowników naukowych przyjechała na sympozjum do Kanady. Wśród nich byłam także ja i jak widać, a dzwonię z Kanady, ten wyjazd zmienił moje życie, ale nie o tym chciałam mówić. Wtedy podczas tego pobytu doszło do dziwnego wydarzenia, o którym powinniście się dowiedzieć, choć zdaję sobie sprawę, że kilka osób może uznać to za żart. Ale żartem nie jest.

Wybraliśmy się na wycieczkę w góry i tam spotkaliśmy obóz kanadyjskich Indian, którzy co prawda mieli samochody i telewizory, ale nadal pielęgnowali tradycje przodków. Wśród nich był indiański szaman /archiwum autora/ / Fot. jeden, który pełnił rolę szamana. Udało mu się trafnie wskazać osobę spośród naszego grona, która miała pewien problem, o którym nie chcę w tej chwili mówić. Dodam tylko, że nie miał szans, aby się o tym dowiedzieć od kogokolwiek wcześniej. Wszyscy po prostu zaniemówili, a wtedy szaman zaproponował, że można mu zadać jedno pytanie, na które odpowie. Byliśmy mocno wystraszeni tym, co zademonstrował wcześniej i nikt nie miał pomysłu, jakie można mu zadać pytanie. I wtedy jeden z moich kolegów zapytał o najgłupszą rzecz, jaką sobie można w ogóle wyobrazić. Poprosił szamana o odpowiedź na pytanie, o co chodziło Adamowi Mickiewiczowi, kiedy napisał w Dziadach „a imię jego czterdzieści i cztery”. Zrobiło mi się wstyd, że zapytał o coś tak absurdalnego, ale ku mojemu zdumieniu szaman zadumał się, zamknął oczy i przez dłuższą chwilę był nieruchomy. Wreszcie otworzył oczy i z pełną powagą odpowiedział tak:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Karaś
 • Karaś
 • 15.01.2012 15:10

to że hilary to masonka to nie wiedziałem ale ponoć Adam Mickiewicz też należał do czegoś takiego. Tak słyszałem, nie wiem na ile to prawda. Ktoś może wie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 26.11.2011 14:25

przecyztalem to i odnioslem sie do sytuacji na swiecie i teraz wiem, ze oblakanych nie brakuje. wygral czarny ktory i tak jest pionkiem wall street( lepiej niz ta hilary bo ta to jest juz masonka od stop po czybek glowy wiec oby jak najpredzej do gleby trafila). przestancie w te duperele wierzyc tylko zacznijjcie sami myslec kto i dlaczego powoduje kryzysy ,biede, glod i wojny, a nie czekacie na wybawiciela. wybawicielami jestescie wy sami, wystarczy otworzyc oczy i zaczac dzialac

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karaś
 • Karaś
 • 15.09.2011 20:43

liczby mają symbolizować osobę, nie zapominajmy o tym. Jest liczba 40 i 4, to nie zapominajmy o "i" które też ma jakieś znaczenie, a nie zastanawiacie się tylko nad liczbą 40 4, "i" też ma jakieś znaczenie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
michallesz2
 • michallesz2
 • 03.07.2011 00:06

http://koniecswiata.info/forum/topic/123/koniec-swiata-i-fakty/

Komentarz został ukrytyrozwiń
michallesz2
 • michallesz2
 • 02.07.2011 23:55

Aby określić co oznacza symbol 44 trzeba znać znaczenie i datę umiejscowienia tego symbolu.Jak wiadomo nam ma to być osoba dzięki której na Ziemi zapanuje pokój.A więc ma być wybawcą narodu.Skoro wiemy iż ma nastąpić III wojna światowa ,wobec tego ten wybawca pojawi się po III wojnie światowej.A skoro III wojna światowa będzie w latach 2035-2040 a następnie Potop na Ziemi , to po potopie na Europę ruszą kraje muzułmańskie.Wtedy to powstanie mąż o symbolu 44 i za jego sprawą nastąpi pokój na Ziemi.Wobec tego liczba 44 może oznaczać datę pojawienia się owego męża opatrzności.Mogą to być dwie możliwości.Pierwsza to 2040 rok i miesiąc kwiecień .Druga to rok 2044.Po powstaniu tego męża na świecie nastąpi 1000 lat spokoju i dobrobytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aaron
 • Aaron
 • 21.06.2011 09:06

Tak... Chwałę ludzie dadzą Obamie a nie Bogu, To współczesne bałwochwalstwo! Kiedy Obama i jego świta zasłania krzyż na Georgetown uniwersytecie, to już wiem komu On służy- i w tym jest problem bo szatan włada światem z dopustu( wizja Leona XIII) Dopiero kiedy ludzie zobaczą że pozornym dobrem zostali zwiedzeni nawrócą się i dadzą Chwałę Jedynemu Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Tylko Bóg może uratować świat! Konsekwencją grzechów ludzi są kary jakie powinny spaść- są one sprawiedliwe, Bóg dał nam środki zaradcze jak uniknąć tego tylko czy skorzystamy? Czy zaczniemy pokutować, nawracać się do Boga i modlić??? Czy Polska dokona Intronizacji Jezusa by iskra z Polski mogła zapalić Świat? Czy zwycięży małoduszność i pycha naszych biskupów i rządzących ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojtek
 • wojtek
 • 12.12.2010 16:36

To że Hilary Clinton nie została prezydentem USA to jeszcze o niczym nie świadczy.Wszystko może się zdarzyć.Obama może np umrzeć z różnych przyczyn lub może się stać coś nieprzewidzianego a wtedy Clinton może zostać prezydentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Peter Grand
 • Peter Grand
 • 04.11.2010 19:09

Liczba 44 dotyczy wizjonerskich uzdolnien Mickiewicza lub znajomosci roznych proroctw. liczba ta okresla Polaka w wieku 44 lat urodzonego we wlasciwym czasie, ktory raz na zawsze zmieni losy Polski i Europy. Prawdopodobnie ujawni sie w ciagu najblizszych lat. Ujawni to moze przesada w kazdym badz razie bedzie glosno o nim na calym swiecie. To tyle celem sprostowania poszukiwan

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus za brednie i pisanie po raz n-ty o kolejnej innej ZAGADCE WSZECH CZASÓW.

Liczby mają to do siebie że zawsze można je do czegoś dopasować, dowolnie dopasować, i dowolnie je Pan jak zwykle, bez uzasadnienia dopisuje. Mamy kilka kalendarzy, nr-y lat, dni, miesięcy życia, domów, pięter, telefonów, liter alfabetu, itd. itp. tak że zawsze do każdego dany nr można dopisać.

W każdym razie kolejna Pana przepowiednia okazała się bzdurą - Hilary wyborów nie wygrała. Ale że Pan tyle bzdur wypisuje, kiedyś Pan trafi - tak wynika z rachunku prawdopodobieństwa. Więc niech Pan się nie przejmuje i dalej wypisuje bzdury, bo jak Pan trafi ludzie zapomną o o wiele liczniejszych Pana pomyłkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z jaką żenadą czyta się artykuły tego Pana. 1 kwietnia napisał że 7 USA zaatakuje Iran i będzie koniec świata, a teraz to, że Hillary zostanie prezydentem(prezydentową). I co teraz Panie Bernatowicz, miesiąć przed wyborami w których nawet nie bierze udziału? Najlepiej dla Pana byłoby po prostu przestać pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.