Facebook Google+ Twitter

Zagadkowa śmierć młodego żeglarza. Rodzina apeluje o pomoc

Jak i dlaczego zginął młody gdyński żeglarz Patryk Palczyński? Do dzisiaj nie wiadomo. Skrępowane ciało 24-latka zostało wyłowione z Zatoki Gdańskiej ponad miesiąc temu. Rodzice proszą o pomoc w poszukiwaniu sprawców zbrodni.

Patryk Palczyński / Fot. archiwum rodzinnePatryk Palczyński od dzieciństwa kochał morze i żeglarstwo. Pierwsze kroki na łódce zaczął stawiać już w wieku 4 lat. Z czasem zaczął odnosić sukcesy w tej sportowej dyscyplinie. W ubiegłym roku pracował przez kilka miesięcy jako oficer pokładowy na kilku luksusowych jachtach, pływających m.in. po Karaibach.

Na początku czerwca powiedział rodzicom, że dostał nową pracę i płynie w rejs, nie chciał jednak powiedzieć gdzie, aby "nie zapeszyć". W gdyńskim magistracie zgłosił tzw. "pobyt czasowy" w Nowej Zelandii, do 2012 roku. 2 czerwca wyszedł z domu i nie wrócił. Wystał jeszcze tylko SMS-a do rodziców, że z nim wszystko dobrze. Na tym wszelki ślad się urwał.

Normalnie, gdy 24-latek wypływał w rejs, był w ciągłym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi - dzwonił albo esemesował co kilka dni. Zaniepokojeni brakiem wiadomości rodzice postanowili sprawdzić pocztę syna, gdyż przed zaginięciem często z kimś korespondował mailowo. Wiadomości z ostatnich 3 lat zostały jednak wykasowane.

23 czerwca rodzice zgłosili w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni zaginięcie Patryka. Policjanci sprawdzili okoliczne szpitale oraz wypytali o chłopaka w porcie. Nie znaleziono żadnego śladu.

Po trzech tygodniach, 14 lipca z wód Zatoki Gdańskiej wyłowiono ciało mężczyzny ze związanymi rękami. Zwłoki były też obciążone płytami chodnikowymi. Wyłowiony miał na sobie jeansy, kurtkę, t-shirt oraz charakterystyczny zegarek żeglarski, które należały do poszukiwanego Patryka.

Rodzina do końca jednak nie traciła nadziei. Na początku sierpnia badania DNA potwierdziły jednak, że to ciało Patryka Palczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

baribal
  • baribal
  • 27.08.2010 11:58

Należałoby sprawdzić nr ip ostatniego logowania do poczty zamordowanego i zlokalizować źródło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lajnus
  • lajnus
  • 27.08.2010 11:05

To robota Dextera !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mm
  • mm
  • 26.08.2010 16:19

policja spokojnie może uzyskać dostęp do skasowanej poczty....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Suchański
  • Michał Suchański
  • 26.08.2010 15:20

Należy przywrócić kary śmierci dla morderców (ale nie takie jak zastrzyk trucizny czy krzesło elektryczne, a takie, które faktycznie są karą - powieszenie na za krótkiej linie, czy też nakłucie na pal)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hammurabi
  • Hammurabi
  • 26.08.2010 15:15

Nie ma kary dla takich smieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To pewnego rodzaju tragiczne ostrzeżenie, by jednak zawsze informować bliskich o szczegółach wyjazdów....

Mam nadzieję, że zabójcę(ów) Patryka dosięgnie zasłużona kara...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.