Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24461 miejsce

Zagadkowe oświetlenie boisk przy SP 2 w Nowogardzie

W lutym br., w artykule pt. „Społeczności osiedlowe zbulwersowane” sygnalizowałem „zagadkowe oświetlenie boisk przy SP 2 w Nowogardzie”. Wielu zwracało uwagę na ten problem komu trzeba i gdzie trzeba. Słuchający chyba jednak nie słyszeli.

Pięknie oświetlony śnieg na boisku szkolnym / Fot. Ryszard Jan Zagórski W lutym br., w artykule "Społeczności osiedlowe zbulwersowane", na portalu wNowogardzie.pl sygnalizowałem „zagadkowe oświetlenie boisk przy SP 2 w Nowogardzie”. Wielu zwracało uwagę na ten problem, komu trzeba i gdzie trzeba. Ale... słuchający chyba nie słyszeli.

Jak było zimą, a jak jest wiosną?

Wtedy, tzn. w styczniu 2011, boisko przy SP 2 było pokryte dość grubą warstwą śniegu, który musiał być oświetlony w nocy przez 6 lamp – chyba tylko po to, aby mu się dobrze leżało.
Jest już maj i coś się zmieniło! Cóż takiego? Mianowicie to, że poranki mamy jasne i... doświetlane światłem płynącym z tych samych lamp. Zimą lampy te świeciły od ok. 24. - w nocy, a teraz emitują o dużym natężeniu światło – rano. To znaczy w czasie, gdy jest już widno!

Dzisiaj, tj. 13 maja w piątek, rano ok. godziny 6. zrobiłem sobie spacerek. Jest jasny poranek, na boiskach pusto. Po co te lampy...? / Fot. Ryszard Jan Zagórski Lekko popadywał deszczyk i „cieszył się”, że może padać na tak dobrze doświetlone powierzchnie boisk i trawników przy SP 2 w Nowogardzie. Zawsze to bezpieczniej spadać w takiej jasności, niż w warunkach gorszej widoczności. 6 lamp o niemałej mocy dodatkowo oświetla boiska przyszkolne z niewiadomych powodów każdego ranka już od dość dawna.

Tak sobie myślę

Tak sobie myślę i dostaję olśnienia. Chyba do mnie jeszcze nie dotarła ta prawda, że jesteśmy bogaci. Brzmi to całkiem dobrze i jest prawdopodobne. Jednak ja i moi sąsiedzi nie jesteśmy bogaczami. Oszczędzamy jak możemy a pod naszymi nosami rzuca się w oczy taka jasna beztroska. Nie brzmi to dobrze. Myślę, że raczej odwrotnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ireneusz Poraziński
  • Ireneusz Poraziński
  • 01.06.2011 13:13

I znowu mamy normalność. Oznacza to, że znowu od wieczora do późnej nocy światła rozjaśniają boiska i okolice szkoły. Czy to szkoła jest tak bogata, czy gmina? Tak jak p. Jadwiga napisała to jest jakieś chore. Inaczej trudno to nazwać. Jest to nienormalne w normalnym zdrowym społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadwiga
  • Jadwiga
  • 20.05.2011 00:12

To oświetlenie przy szkole to prawdziwa zagadka. Właśnie wróciłam ze spaceru z moim... Światła te taki dają blask, że patrzeć trudno i na boiskach pusto. Kto za to płaci? Szkoła i dzieci, może ich rodzice? Ktoś tu leci sobie z nami. Zmienili czas oświetlenia na północ. Ciekawe ile godzin tak się palą. Każda lampa ma chyba z 1000 Watów mocy. To jakieś chore!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Janka
  • Ewa Janka
  • 15.05.2011 16:42

Dzisiaj tzn. 15 maja, rano o 6.20 szłam przy boiskach SP2 i zostałam zaskoczona faktem, że wszystkie lampy świecą. Było zupełnie jasno. Więc jak jest z tą oszczędnością i szukaniem pieniędzy w Nowogardzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.