Facebook Google+ Twitter

Zagadkowy pacjent

Znane jest powiedzenie: "Jesteś tym co jesz". Ale kim się jest, jeśli nic się nie je, a nawet nie pije - człowiekiem czy świętym?

83-letni Hindus Prahlad Jani, który twierdzi, iż od ponad siedemdziesięciu lat nic nie jadł i nie pił, został skierowany do szpitala w Ahmedabadzie na badania. Zostanie poddany serii medycznych testów i będzie pod całodobową obserwacją - powiedział dyrektor Instytutu Obrony Narodowej, G. Ilavazahagan. Naukowcy spodziewają się, że badania ascety przyczynią się do opracowania „strategii przetrwania w wypadku klęsk żywiołowych, w warunkach ekstremalnego stresu lub przy lotach kosmicznych na Księżyc lub Marsa”.

Hindus będzie zbadany przy pomocy rezonansu magnetycznego. Ponadto sprawdzona zostanie praca jego serca i mózgu, jak również zanalizowana będzie jego krew. Brodaty asceta, znajduje się już sześć dni w szpitalu. Przez ten czas nie wypił ani kropli wody, ani też nie skorzystał z toalety, powiedział uczony.

Przy tym zagadką pozostaje, skąd Jani uzyskuje energię. Jogin twierdzi, że siłę czerpie z medytacji. Ponadto, gdy miał osiem lat pobłogosławiła go pewna bogini. Od tego czasu nie musi jeść. Wyniki szeroko zakrojonych badań oczekiwane są w ciągu dwóch miesięcy

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie jadł i nie pił 70 lat?
http://wyborcza.pl/1,75400,10918466,Nie_jadl_i_nie_pil_70_lat_.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na to wygląda panie Henryku. Właśnie przeczytałam, że lekarze głowią się nad zagadką jego bytu. Jogin w dalszym ciągu utrzymuje, że żyje dzięki medytacjom i owej bogini.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby żywy dowód na istnienie perpetuum mobile?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.