Facebook Google+ Twitter

Zagadkowy szkielet

W czasie poszukiwań, od kilku lat zaginionego mężczyzny, włoska policja natknęła się na szkielet składający się z kości, które pochodziły od pięciu różnych osób.

Jak podaje we wtorek 9 lutego 2010 r. "Corriere della Sera" - latem 2007r. po pożarze w południowej części Rzymu, policja kryminalna natknęła się na szkielet człowieka. Uznała, że jest to kościec zaginionego w 2003r. emeryta Libero Ricci, ponieważ kości zostały one znalezione niedaleko jego miejsca zamieszkania, a przy "dłoni" leżał pęk kluczy, które pasowały do drzwi jego domu. Gazeta nie podaje, czy kości znajdowały się w jakimś pojemniku, czy też bezpośrednio w ziemi. W każdym razie ułożenie ich przedstawiało ludzki szkielet. Wobec tego znaleziska badania przeprowadzane na rzymskim uniwersytecie La Sapienza wydawały się zwykłą formalnością.

Ku ogólnemu zdziwieniu, profesor Luigi Cipolloni z instytutu medycyny sądowej Sapienza stwierdził, że badania DNA wskazują, iż szkielet został ułożony z kości pochodzących od pięciu osób, trzech kobiet i dwóch mężczyzn. Nie było jednak żadnego śladu DNA poszukiwanego Libero Ricci.

"To jest najbardziej zaskakująca historia, jaka przydarzyła się w moim życiu - historia jak z horroru” – skomentowała Fedeica Sciacarelli, która prowadzi telewizyjny program Chi l'ha visto?" ("Ktokolwiek widział?").

Sciacarelli relacjonowała przed laty przypadek zaginięcia Libero Ricci i w tej chwili widzi tę sprawę w czarnym kolorze, tym bardziej, że włoska prasa spekuluje o morderstwie lub kanibalizmie.

Źródło: http://www.rtl.de/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.02.2010 19:11

Miejmy nadzieję, że doczekamy się kolejnej relacji z opisanej tu historii :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To troszkę potrwa, bo sprawa dosyć zagmatwana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdopodobny wydaje się taki scenariusz: emeryt zabił kilka osób, a kiedy policja zaczęła węszyć w jego pobliżu, upozorował swoją śmierć w pożarze, układając szkielet z kości swoich ofiar. Nie lubię jednak wróżyć z fusów, więc poczekam na oficjalne ustalenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie są poglądy naukowców badających sprawę.
Można również powiedzieć, że w Europie kanibalizm nie istnieje, ale schywatano pewnego internautę, który zwabiał swoje ofiary przez internet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagadkowa historia.. ale kanibalizm? Myślałam, że we Włoszech nie istnieje..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.