Facebook Google+ Twitter

Żagań: Dzieci z rodzin alkoholowych pojadą nad morze i w góry

Prawie setka dzieci z najuboższych rodzin spędzi wakacje na obozach i koloniach w ramach programu rozwiązywania problemów alkoholowych.

Plaża w Pobierowie. / Fot. żródło: ZHP ŻagańNa ten cel magistrat przeznaczył 45 tys. zł.
– Pieniądze pochodzą ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – informuje Monika Wojtysiak z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Żaganiu.

Wycieczki, kolonie i obozy zorganizują cztery instytucje wyłonione w drodze konkursu.
– Przeprowadziliśmy otwarty konkurs ofert. Dotacje otrzymały dwie placówki Caritasu, Komenda Żagańskiego Hufca oraz UKS Czarni Żagań – wymienia urzędniczka.

Najwięcej, bo aż 50, dzieci pojedzie na obóz do Pobierowa, który zorganizuje lokalny ZHP.
– Na naszym obozie będziemy starali się dbać o rozwój fizyczny uczestników, dlatego przewidzieliśmy dużo rozgrywek i turniejów sportowych. Ponadto planujemy warsztaty profilaktyczne – zapowiada Komendantka Hufca Ewa Osłońska.

Nieco mniej, bo 15, osób skorzysta z koloni organizowanej przez Caritas działający przy parafii WNMP. Dzieciaki na przełomie czerwca i lipca pojadą do miejscowości Trybsz w Tatrach. Z kolei Caritas przy parafii św. Józefa na Moczeniu (dzielnica Żagania przyp. red.) przygotował dwa turnusy pięciodniowych półkolonii.
– Młodzież uczestnicząca w zajęciach przygotowanych przez nasz zespół m.in. weźmie udział w pogadankach z przedstawicielami policji do spraw nieletnich dotyczących uzależnień i przemocy – tłumaczą organizatorzy.

Wśród ofert wytypowanych przez magistrat znalazł się również obóz sportowy dla trzech osób.
– Skorzystają z niego nasi wychowankowie, których rodziny nie byłoby stać na taki wyjazd dla swoich pociech – usłyszeliśmy w sekretariacie klubu Czarnych Żagań.

Na wakacje pojadą dzieci wytypowane przez pracowników poszczególnych placówek. Jak informuje Wydział Oświaty, będą to przede wszystkim dzieci z rodzin ubogich i dotkniętych problem alkoholowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.