Facebook Google+ Twitter

Żagań: Jarmark Michała - impreza pięciogwiazdkowa

Afromental, Lerek i Nowator, Zakopower, Akcent, mnóstwo konkursów oraz gość specjalny - gen. Mirosław Hermaszewski. To tylko mały wycinek atrakcji, które czekają na mieszkańców Żagania podczas nadchodzącego Jarmarku Świętego Michała (18-20 września).

Oficjalny plakat promujący imprezę. / Fot. źródło: Urząd Miasta ŻagańTegoroczne święto zostało podzielone na trzy tematyczne motywy. - Piątek będzie rajdowy - zapowiada rzecznik prasowy magistratu Paweł Lichtański. - Pancerna sobota to przede wszystkim wojskowe konkursy i pokazy sprzętu militarnego, a niedziela będzie dniem astronomicznym.

Na tzw. Wilczych Dołach w okolicach osiedla Bema powstanie rajdowe miasteczko, którego gospodarzem będzie Albert Gryszczuk, znany rajdowiec i współorganizator „Great Escape Rally”.
- Zaprezentujemy samochody, które brały udział w międzynarodowych wyścigach, oprócz tego będzie można przejechać się terenówkami - informuje Gryszczuk.

W sobotę o godz. 15 w Sali Inter odbędzie się premiera filmu „My czterej Pancerni”. - Jest to dokument o serialu „Czterej Pancerni i pies” - mówi Lichtański. - Twórcy realizując film odwiedzili miejsca, gdzie kręcono popularną serię o przygodach Gustlika i spółki oraz dotarli do ludzi, którzy pamiętają jak powstawał serial.

W niedzielę każdy będzie mógł zobaczyć kosmos z bliska. Wystarczy przyjść do mobilnego obserwatorium, które stanie na podzamczu Pałacu Książęcego. - Jeśli tylko pogoda dopisze, zapraszamy do podziwiania Jowisza i Mgławicy Andromedy - zachęca Jacek Patka opiekun Sekcji Astronomicznej.

Organizatorzy imprezy chcą także pokazać dokonania mieszkańców. Co się za tym kryje? - Mamy zamiar zaprezentować osiągnięcia mieszkańców Żagania zarówno z dziedziny kultury, sportu, jak i nauki - tłumaczy Jerzy Beck, prezes firmy Creative Media, która zorganizuje tegoroczny Jarmark.

Dodatkowe atrakcje Jarmarku Świętego Michała: bicie rekordu świata w wyciskaniu sztangi przez Edmunda Lechowicza, otwarte mistrzostwa Żagania w brydżu sportowym, olimpiada rodzinna - konkursy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, mistrzostwa Żagania w bule, bieg po orbicie o puchar burmistrza, mini playback show, pokazy karate, capoeiry, judo, pokazy ratownictwa medycznego, występy solistów z Klubu Garnizonowego, nocne zwiedzanie Pałacu, Wioska Galów, stoisko historyce, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji.

Oficjalna strona imprezy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dominika Niepowiemnazwiska
  • Dominika Niepowiemnazwiska
  • 05.09.2010 08:00

Ech. głupio niech będzie Doda. i nie wiem Eva Farna ooo . ;d Niech beędzie eva farna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! każdy ją lubi i jest fajna niech będzie eva farnaa.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że pięciogwiazdkowa. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.