Facebook Google+ Twitter

Żagań: Mundurowe hobby

Jest ich pięciu. Swoim umundurowaniem i uzbrojeniem odwzorowują żołnierzy armii niemieckiej. To Stowarzyszenie Historyczne Sagan. Pierwsza grupa rekonstrukcyjna w Żaganiu.

Grupa umundurowaniem odwzorowuje żołnierzy armii niemieckiej. / Fot. Paweł LaskowskiZdjęcia zostały wykonane na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. / Fot. Paweł Laskowski- Pomysł na stworzenie takiej grupy zrodził się dzięki naszej fascynacji historią – opowiadają członkowie Stowarzyszenia. - Dlaczego akurat stroje Wehrmachtu? Jak wiadomo, Żagań był miastem niemieckim i to właśnie na tym terenie w 1940 roku utworzono 11. Dywizję Pancerną, w skład której wchodził 110. pułk grenadierów pancernych, który walczył na frontach II wojny światowej.

Grupa jest w trakcje rejestracji w Krajowym Rejestrze Stowarzyszeń. – Pozwoli nam to na rozszerzenie swojej działalności na rzecz promowania historii naszego regionu – tłumaczy Daniel Jurkiewicz, rzecznik grupy.

– Mamy kilka ciekawych pomysłów, które zamierzamy zrealizować w niedalekiej przyszłości. Członkowie grupy deklarują chęć nawiązania współpracy z władzami miejskimi oraz Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

Osoby, które chcą wstąpić w szeregi Stowarzyszenia mogą zgłaszać się telefonicznie bądź mailowo do Daniela Jurkiewicza – nr tel. 661346474, mitnick2@wp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moga miec spory kolopt gdy przepchna nowe prawo dot. symboliki i pamiatek tego rodzaju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym dodać, że to nie ja dałem temu artykułowi 5 gwiazdek (nie żebym uważał, że nie jest to dobry art ale postanowiłem odstąpić od oceny tutaj).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W życiu nie założyłbym na siebie munduru niemieckiego, szczególnie z okresu kiedy ta armia mordowała Polaków. To byłaby hańba a mój dziadek, który walczył w AK pewnie by się w grobie przewrócił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.