Facebook Google+ Twitter

Żagań. Ruszyła XXIII Letnia Akademia Muzyczna

1 sierpnia rozpoczęła się XXIII Letnia Akademia Muzyczna w Żaganiu. To prawdziwe święto muzyki klasycznej. Zagrane zostaną utwory takich mistrzów jak Beethoven, Mozart czy Paganini.

 / Fot. Żagań - Żagański Pałac KulturyXXII Letnia Akademia Muzyczna przedstawi na scenie występ 80 utalentowanych wiolonczelistów. Każdego dnia, między 2 a 12 sierpnia, w godzinach 16 i 20, w sali Kurlandzkiej Pałacu Książęcego odbędą się koncerty Letniej Akademii Muzycznej. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas koncertów usłyszymy utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Liszta, Wieniawskiego, Paganiniego, Szymanowskiego, czy Brahmsa. 23. edycję imprezy wsparło wiele instytucji: Rada Miasta Żagań, Rada Powiatu Żagania oraz Vitrosilcon S.A. - Iłowa Zagańska, Dom-Bud, Jersak, Kwiaciarnia - Ewa Ziętek oraz 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej.

Organizacją tego wydarzenia zajęło się Żegańskie Stowarzyszenie Muzyczne im. Haliny Czerny-Stefańskiej oraz Pałac Książęcy w Żaganiu, Żagańskie Centrum Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Żaganiu.

Organizatorzy zapewniają, że tego typu muzyka jest idealnym sposobem na doskonały relaks. Wsłuchując się w dźwięk skrzypiec, wiolonczeli i altówek, można przenieść się w krainę marzeń, ciszy i spokoju. Jeśli jesteś fanem muzyki klasycznej, nie może Cię zabraknąć na koncertach.

Źródło: Urząd Miasta Żagań

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.