Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11794 miejsce

Żagańska policja dostanie nowe furgonetki

Do końca sierpnia wszystkie jednostki policji mają wycofać z użytkowania stare i wyeksploatowane furgony zasilane benzyną. Wysłużone volkswageny transportery i fordy transity zostaną zastąpione przez nowe ekonomiczne samochody.

Tak prezentuje się nowoczesny furgon policji. / Fot. źródło:KWP Gorzów Wlkp.- Podstawową zaletą nowych aut jest to, że spalają znacznie mniej paliwa i nie wymagają tak częstych przeglądów – tłumaczy Sylwia Woroniec, rzecznik żagańskiej policji. - Z jednej strony – chcemy jeździć coraz nowszymi i lepszymi samochodami. Z drugiej, zamierzamy stale poprawiać efektywność funkcjonowania gospodarki transportowej w policji. Ma być lepiej, wygodniej i bardziej ekonomicznie. - Możemy to osiągnąć właśnie poprzez stopniową wymianę sprzętu transportowego – mówi Woroniec.

 / Fot. źródło:KWP Gorzów Wlkp.Dlatego do końca sierpnia zostaną wycofane z użytkowania te pojazdy, które są przestarzałe i wyeksploatowane. Na pierwszy ogień pójdą jeżdżące na benzynę furgony. Używane przez policjantów volkswageny transportery a także fordy transity spalają od 13 nawet do 15 litrów benzyny. Zastąpią je nowe auta, które na 100 km zużywają od 8 do 9 litrów ropy.

- Jeżeli porównamy ilość spalania i ceny paliw okaże się, że eksploatacja pojazdów nowego typu jest tańsza o około 50 proc. - informuje żagańska policjantka. Nowe wozy zostaną zakupione w ramach programu modernizacji policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.