Facebook Google+ Twitter

Zaginął samolot indyjskich sił powietrznych z 12 osobami na pokładzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 08:40

Samolot transportowy indyjskich sił powietrznych z dwunastoma osobami na pokładzie zaginął w pobliżu granicy indyjsko-chińskiej. Przedstawiciele lotnictwa indyjskiego sądzą, iż samolot uległ katastrofie, a osoby przebywające na pokładzie zginęły.

Samolot transportowy AN-32 wystartował z jednego z wysokogórskich lotnisk w stanie Arunaczal Pradeś przy granicy z Chinami i leciał do bazy w stanie Asam. Wkrótce po starcie utracono z nim łączność. Akcja poszukiwawcza prowadzona jest w trudnych warunkach. Niższe partie podhimalajskich wzgórz porośnięte są tropikalnym lasem.

W ostatnim okresie Indie uruchomiły kilka wojskowych lotnisk w pobliżu granicy z Chinami, by wzmocnić ochronę swej północnej granicy. Jednocześnie zapowiedziano zwiększenie obecności lotnictwa indyjskiego - transportowego i bojowego - w tym rejonie.

Terytorium Arunaczal Pradeś oraz obszarów sąsiednich stanów w północno-wschodnich Indiach ma źle rozwiniętą sieć drogową i połączenia lotnicze są ważną częścią miejscowej infrastruktury komunikacyjnej. Odnalezienie zaginionych lub rozbitych samolotów w tym rejonie nie jest łatwe ze względu na warunki naturalne. Dopiero w ubiegłym roku odnaleziono na tym obszarze wrak amerykańskiego samolotu wojskowego z II wojny światowej. Eksperci twierdzą, że tropikalne lasy kryją jeszcze wiele takich szczątków w tym rejonie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.