Facebook Google+ Twitter

"Zaginął słoń", czyli co potrafi ukraść człowiek

"Zaginął słoń" - to tytuł jednej z wielu akcji, które odbywają się na facebooku. Jednak, jak czytamy dalej, nie chodzi o słonia, a o indyjskie bóstwo Ganeszę i nie o zaginięcie, a kradzież.

 / Fot. Swami Stream/Creative Commons: AttributionCzy można ukraść wszystko? Może nie, ale na pewno wiele. Przekonali się o tym organizatorzy Warszawskiego Wielokulturowego Street Party. Na facebooku stworzyli akcję poszukiwawczą pt. "Zaginął słoń". Tytuł z pewnością przyciąga. Jednak, gdy wejdziemy na stronę, dowiemy się, że nie chodzi o słonia, tylko o indyjskie bóstwo Ganeszę i nie o zaginięcie, a o kradzież.

Na początku kilka słów wyjaśnienia. Ganesza, to indyjskie bóstwo, które jest przedstawiane jako mężczyzna z czterema rękami, głową słonia i jednym kłem. Inaczej nazywane Ganapati lub Winajaka. Uważa się je za patrona uczonych i nauki. Ma też podobno moc usuwania wszelkich przeszkód i zapewniania powodzenia w najróżniejszych przedsięwzięciach.

Być może ktoś chciał sobie zapewnić pomyślność i dlatego ukradł Ganeszę, a właściwie platformę, którą udekorowano wizerunkiem bóstwa. Ozdoba była tworzona przez organizatorów, litewskiego artystę Linasa Domarackasa i wolontariuszy w klubie 5-10-15, który został niedawno zlikwidowany. Genesza uczestniczyła również w zeszłorocznej Paradzie Wielokulturowego Street Party.

Platforma była bardzo duża, dlatego trzymano ją w miejscach, które mogły ją pomieścić: klubach Harenda, Powiększenie. Na końcu został przeniesiony do Nowego Wspaniałego Świata, gdzie widziano ją po raz ostatni. Nie ma też żadnych poszlak, gdzie można by ją szukać, albo kto jest odpowiedzialny za kradzież.

Organizatorom bardzo zależy na znalezieniu Ganeszy, ponieważ miała ona wziąć udział w zbliżającej się wielkimi krokami następnej edycji Warszawskiego Wielokulturowego Street Party. Odbędzie się ono jak zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia. Później platforma miała być sprzedana, by zapłacić zaległe rachunki po festiwalu.

Wiesz coś o kradzieży? Zgłoś się do organizatorów! Miejmy nadzieję, że Ganesza znajdzie się do tegorocznego Street Party.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.