Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. Apel do posiadaczy kamer przemysłowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-26 07:41

Użytkownik strony poświęconej poszukiwaniom Iwony Wieczorek apeluje do wszystkich właścicieli budynków, sklepów i instytucji na terenie Gdańska i Sopotu, którzy posiadają kamery przemysłowe o przejrzenie zapisu monitoringu z 17 lipca br.

 / Fot. Zdjęcie Iwony WieczorekPoszukiwania Iwony Wieczorek, która zaginęła 17 lipca br. w drodze z dyskoteki do domu w Gdańsku - Jelitkowie trwają.

Tomasz_G, użytkownik strony www.zaginelaiwonawieczorek.npx.pl apeluje do właścicieli stacji benzynowych, sklepów, restauracji itp., którzy monitorują swoje obiekty o przejrzenie zapisu monitoringu z dnia 17 lipca. Być może oko kamery uchwyciło Iwonę.

Apel kierowany jest szczególnie do właścicieli obiektów znajdujących się przy głównych arteriach miasta, tj. Przymorze, Zaspa, drogi wylotowe z Gdańska i Sopotu oraz okolice ul. Czarny Dwór.

Redakcja strony prosi osoby, które dysponują zapisem, który mógłby wnieść coś do sprawy o kontakt pod numerem telefonu 58 32 19 183.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Agnieszka Kolasinska
  • Agnieszka Kolasinska
  • 29.08.2010 02:02

Usunięto mój komentarz uwazam ze nieslusznie - pozostawiaja tu tylko pozytywne komentarze - brak słów - poczytamy regulamin i zobaczymy czy jest tak,jak napisal Pan Dominik Tomaszczuk

Komentarz został ukrytyrozwiń
nhjj
  • nhjj
  • 28.08.2010 12:54

Ale naprawde z jej zaginieciem moze miec duzo wspolnego ten co za nia idzie bo idzie tym samym tepem co ona... widac jak dłuzszy czas patrzal na wprost to pewnie na Iwonę. Potem zerknol na ludzi jacy sami ile ich jest i pewnie sie jeszcze odrwacaj czy ktos nie idzie za nimi... ja mysle ze to on jesli nie miał butów to gdzies w pobliżu mieszkał nawet w jakies szopie/działce a do wody poszedł sie wykompac.! moze ona akurat szła w ta strone to ja porwał... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Little Mario
  • Little Mario
  • 27.08.2010 18:24

Jasnowidz Krzysztof Jackowski wczoraj (26.08.2010) dla Nautilusa (http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2176) powiedział, że miał nową wizję - nazwa "Czarne", jakiś większy betonowy kanał wypełniony w połowie wodą z włazem i metalową kratą z prętów. Pomyślałem o ul. Czarny Dwór niedaleko miejsca zamieszkania Iwony. Gdańszczanie, czy w okolicach ul. Czarny Dwór znajdują się jakieś podziemne kanały ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
azalia
  • azalia
  • 27.08.2010 10:13

Dziwna sprawa. Nie miała torebki, ale korzystała z telefonu. Ciekawe gdzie go trzymała, w dłoniach razem z butami?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 27.08.2010 09:38

czy nasa ma obraz satelitarny czy tą możliwość brano pod uwagę monitoring jest jednak kiepskiej jakości skoro nie ma go wszędzie i gubi ślady, ale jest setka satelit krążących nad ziemią i rejestrujących obraz wielkości szpilki czy jednak jest mmożliwość poszukania z tego 17 lipca obrazu satelitarnego jelitkowa o tej porze ??? czy NASA mogłaby pomóc ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
klawisz
  • klawisz
  • 26.08.2010 16:43

Kontynuacja poprzedniego komentarza: Patrzę na jego zdjęcie. Czy on jest ciemnej rasy, czy ktoś źle ustawił balans bieli w kamerze?

2. Dlaczego tak późno zabezpieczono monitoring?

Niektórzy kasują po 24 lub 48 godzinach, miejskie po miesiącu, ale są szanse, że jeszcze uda się coś znaleźć.

3. Czy przesłuchano wszystkich świadków?
4. Czy wzięli pod uwagę inne trasy?
5. Wydarzyło się coś, z czym nie może żyć?

Gdyby Iwona słuchała pirackiej muzyki ze zmodyfikowanego iPoda, gliny odnalazłyby ją w ciągu 24 godzin. A tak to się nie przejęli, bo nie zdobędą Złotej Blachy i wysokiej premii (wtedy jeszcze nikt nie ogłosił nagrody).

Winy poszkodowanej jest 50%. Naprawdę Iwona lepiej wygląda bez makijażu i obcasów. Nie ma też możliwości, by całą trasę pokonać ze znajomymi, jeżeli każdy mieszka w innym miejscu! Ona często tam balowała i wracała na piechotę?

Krążą teorie spiskowe, że Iwona wróciła do domu (do siebie lub do koleżanki) i tam coś się wydarzyło.

Zapomniałem o dodatkowej hipotezie - porwano ją do burdelu albo ekskluzywnego hotelu / restauracji i tam daje odurzona narkotykami, tylko nie wiadomo gdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
klawisz
  • klawisz
  • 26.08.2010 16:37

Akcję poszukiwawczą należało rozpocząć natychmiast. Po nagłośnieniu sprawy Iwony przejrzałem profile innych zaginionych w podobnym wieku.

Dużo osób decyduje uciec od najbliższych. Przykład: 16-letni uczeń. Miał inne zainteresowania i preferencje muzyczne (słuchał Nirvany). W 2006 wyczyścił pocztę i nie wrócił do domu. Dotąd go nie odnaleziono. Inne przykłady w profilu zaginionych na NK. Głośno jest też o zamordowanym żeglarzu. Jacht, Karaiby, mundury służbowe - z czymś mi się to kojarzy.

Jeżeli Iwona zmierzała do domu, na 90% tego nie uczyniła.

Zapisy z monitoringu i przesłuchanie świadków to podstawa śledztwa. Bez zmiany polskiego prawa niewiele da się zrobić. Procedurę szukania przestępców uruchomili po miesiącu? Myśleli, że zamieszkała na kilka dni u koleżanki i wróci. Niestety, w przypadku przestępstwa nie można czekać. Przypadkowy świadek nie wezwie Policji, bo go wypytają o dane osobowe i będzie zamieszany. Gdyby ktoś ją napadł w parku / na ulicy, ktoś słyszałby głosy lub zauważył zamieszanie. Dobrze, że zdjęcia przedstawiają całą Iwonę, a nie tylko twarz. Są większe szanse, że ktoś ją rozpozna smiley

Zbiorcze hipotezy zaginięcia Iwony

1. Ktoś ją napadł, wykorzystał i zabił
a. ktoś, kogo znała
b. ktoś, kto ją obserwował na dyskotece
c. ktoś, kogo poznała w sieci
d. seryjny morderca
e. ktoś przypadkowy
f. była w coś zamieszana (?)

Dziwne, że nikt nic nie widział i nie słyszał. Jeśli ta hipoteza prawdziwa, w pierwszych godzinach byłyby ślady zbrodni. Trzeba rozrysować ścieżki, którymi mogła iść.

2. Wsiadła do samochodu
a. zabrał ją ktoś znajomy
b. zabrał ją ktoś, kogo poznała w sieci
c. zabrała ją osoba poznana na disco
d. seryjni przestępcy wepchali ją siłą
e. wezwała taksówkę i ją uprowadziła
f. złapała stop
g. ktoś zaproponował: "podwieźć Panią?"

Ze względu na brak śladów w okolicy hipoteza jest bardzo realna, lecz po miesiącu nic nie jest takie pewne. GW donosi, że Iwona nie miała pieniędzy. Wszystko wydała na disco? To też istotna kwestia, bo może ktoś się zemścił, że nie dołożyła do paliwa.

3. Potrącił ją samochód lub TIR
a. załoga zwinęła ciało i odjechała
b. ciało zostało, a ktoś potem je wykorzystał

Ktoś by to zauważył. Należy sprawdzić szczególnie ulice oddalone od bloków mieszkalnych, gdzie nie przemieszcza się zbyt wiele ludzi o tej godzinie.

4. Iwona poszła odpocząć na plażę
a. weszła do wody i utopiła się pod wpływem %
b. ktoś ją napadł i dobrze ukrył (patrz pkt 1)
c. zasnęła na plaży i...

Czy płaci się za wejście na plażę? To nie jest istotne, bo Iwona miała pieniądze. Gliny przesłuchały obsługę i ratowników? Ile pozostało jej do domu spod wejścia nr 63?

5. Popełniła samobójstwo - w drodze do domu bała się, co będzie dalej. Dopóki nie poznamy całej prawdy o kłótni ze znajomymi, nie będziemy znać motywów. Za to mnie zjedziecie, ale nie wolno pomijać tej opcji. Prawdopodobieństwo <10%

6. Prowadzi nowe życie ze znajomym, którego poznała w sieci lub na disco - tylko zawartość dysku, poczty (na zdalnych serwerach!) i serwisów społecznościowych (ważne, gdzie ma konta!) może potwierdzić hipotezę.

7. Zemsta znajomych - podobno Iwona miała spać u koleżanki? Dopóki nie zabezpieczą więcej dowodów, nie można rozstrzygnąć, czy hipoteza jest prawdziwa, czy fałszywa.

Czy to wszystkie hipotezy? Pewnie o czymś zapomniałem, więc uzupełnijcie.

Po 40 dniach postu nie ma powodów do świętowania. Czy Policja oraz inne służby są w stanie nas chronić przed przestępcami i innymi zagrożeniami? Tutaj mamy doskonały przykład, że NIE. Żadna ekipa rządząca nie wzięła się porządnie za udoskonalenie i uproszczenie polskiego prawa. Poza tym Policja ma za mało kompetencji.

Podstawowe pytanie - gdzie jest teraz? Odpowiedzmy, dopasowując odpowiedź do każdej hipotezy.

Nasuwają się pytania:

1. Dlaczego Pan Ręcznik nie zgłosił się?
a. boi się odpowiedzialności
b. nie obchodzi go to
c. jest turystą i nie wie o sprawie
d. jest sprawcą

Patrzę na jego zdjęcie. Czy on

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koza
  • Koza
  • 26.08.2010 14:29

Jestem zażenowana...

Komentarz został ukrytyrozwiń
asia
  • asia
  • 26.08.2010 10:49

wieje nudą od całej tej sprawy, wciąż podawane są te same informacje i mam już tego dość. Lepiej nic nie pisać jeśli nie ma się czym podzielić, a nie wciąż powielać te same informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gratka
  • gratka
  • 26.08.2010 09:34

yyy - no właśnie? ciekawe co robili do tej pory ;/ prędzej sama dziewczyna wróci do domu, niż ją znajdzie policja, albo ten cały Rutkowski.