Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11092 miejsce

Zaginiona Iwona Wieczorek. Co dalej w sprawie zaginionej?

W czwartek, 26 sierpnia, płetwonurkowie, na zlecenie prokuratury ponownie przeszukali stawy w parku Reagana. Stawy były już raz sprawdzane, ale bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Tym razem ekipa podjęła próby zbadania stawów, z wykorzystaniem sonarów. Bez rezultatów.

 / Fot. DBDna stawów zbadano już wcześniej, kilkanaście dni po zaginięciu Iwony, ale wtedy płetwonurkowie nie dysponowali sprzętem specjalistycznym. Rzecznik prokuratury w Gdańsku zapewnia, że ponowne przeszukanie nie wynikało z podważania rzetelności poprzednich działań. " Tym razem mieliśmy jednak do dyspozycji bardzo nowoczesny sonar" - czytamy na stronie wiadomosci.gazeta.pl
wypowiedź Wojciecha Szelągowskiego, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. "Teraz mamy 100-procentową pewność, że w stawach nie ma ciała Iwony. Możemy skupić się na innych wątkach śledztwa" - dodaje.

Kilka dni temu z inicjatywą przeszukania stawów, wystąpiła grupa internautów. Pisaliśmy o tej akcji TUTAJ .

Ochotnicy zachęcali do zbiórki pieniędzy na opłacenie pracy płetwonurków z klubu w Gdyni. Akcja przybrała spore rozmiary na forum społecznościowym, ale po decyzji prokuratury o wprowadzeniu policyjnej ekipy z sonarem, została zamknięta.

W tej chwili, prokuratura mając pewność, że stawy nie kryją ciała zaginionej, skupia się na kolejnych dwóch wątkach w sprawie. Jeden zakłada, że dziewczyna mogła zostać potrącona przez samochód, a sprawca, wywiózł i ukrył gdzieś ciało. Drugi, dotyczy hipotezy o dobrowolnym wejściu dziewczyny do samochodu kogoś znajomego. Potem jednak mogło wydarzyć się coś złego.

Przypomnijmy, Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca. O sprawie pisaliśmy tu:

zaginiona Iwona Wieczorek potrącona przez samochód?
Zaginiona Iwona Wieczorek. Gdzie są zapisy z kamer?
Iwony Wieczorek szuka cała Polska i świat
Zdjęcia z poszukiwań Iwony
Policja szuka kolejnych świadków
Czy w sprawę zamieszany jest policjant?

Milion złotych za informacje o Iwonie Wieczorek
Mężczyzna, który szedł za Iwoną Wieczorek to Jan J. ze Słupska?
Poszukiwania Iwony Wieczorek. W sobotę marsz i akcja poszukiwawcza
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znamy rysopis mężczyzny z nagrania
Sopot. Zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek

Poszukiwania Iwony Wieczorek trwają. Pomaga jasnowidz z Człuchowa
Gdzie jest zaginiona Iwona Wieczorek? Rutkowski się pomylił
Zaginiona Iwona Wieczorek. Czy w sprawę zamieszany jest policjant?
Zaginiona Iwona Wieczorek. Policja szuka kolejnych świadków
Szedł za Iwoną Wieczorek. Oto portret tego mężczyzny

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę akcja poszukiwawcza
Zaginiona Iwona Wieczorek. Będzie msza w intencji jej odnalezienia?
Zaginiona Iwona Wieczorek. Ochotnicy szukali w lesie przy Spacerowej
Iwona Wieczorek. Jedni jej szukają, inni maszerują
Sopot. Zaginęła 19-letnia Iwona. Film z monitoringu

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę marsz i akcja poszukiwawcza
Trwają poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek
Pojawiły się nowe dowody w sprawie zaginięcia Iwony
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znamy rysopis mężczyzny
Poszukiwania Iwony Wieczorek. Jasnowidz chce pozwać policję[/b]Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

steph rice
 • steph rice
 • 08.09.2010 14:28

BINGO! CZYTAJCIE! WAZNE! CZARNY DWOR! Dwór , tam gdzie mieszka Iwona, na mapie zaznaczyłam kanał ,który ciągnie się wzdłuż deptaka,którym Iwona mogła wracać do domu.
Jest ogrodzony wysoką siatką, więc nie ma do niego bezpośredniego dostępu. Pan Jackowski cały czas wskazuje na jakiś kanał - CZY POLICJA SPRAWDZAŁA TO MIEJSCE? Może trzeba sprawdzić to miejsce??!! sprawdzcie ujecie wody "Czarny Dwór" , to miejsce bardzo pasuje do opisu jasnowidza

Komentarz został ukrytyrozwiń
gdańszczanka
 • gdańszczanka
 • 05.09.2010 11:52

http://i52.tinypic.com/2ngqwhs.jpg - to jest link do mapy - ul. Czarny Dwór , tam gdzie mieszka Iwona, na mapie zaznaczyłam kanał ,który ciągnie się wzdłuż deptaka,którym Iwona mogła wracać do domu.
Jest ogrodzony wysoką siatką, więc nie ma do niego bezpośredniego dostępu. Pan Jackowski cały czas wskazuje na jakiś kanał - CZY POLICJA SPRAWDZAŁA TO MIEJSCE? Może trzeba sprawdzić to miejsce??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
klawisz
 • klawisz
 • 28.08.2010 23:19

Nikt o tym nie mówi. Jest jeszcze jedna opcja. Iwonka dotarła na osiedle. Pokłóciła się z Adrią, u której miała spać, dlatego nie poszła do niej albo ona nie chciała jej w dom przyjąć. Nie odważyła się budzić rodziców - nie miała kluczy do mieszkania! Zatem gdzie poszła spać? Albo gdzie się podziała? Jeżeli oddaliła się, nie wiadomo, co się z nią stało. Przeanalizujcie fakty i dojdziecie do wniosku, że hipoteza jest realna.

Czy naprawdę jest tak dużo napadów na wybrzeżu? Ona była znana w całej okolicy! Dlaczego była znana w Trójmieście? Tego opinia publiczna nie wie. Jest w coś zamieszana? Ktoś planował zemścić się? Myślcie realnie, bo morderstwa "za nic" na nieznajomych są rzadkością (ewentualnie wrogie subkultury, osiedla, ideologie lub kibice eliminują się zespołowo lub w pojedynkę).

Jeżeli to był przypadek, jest w burdelu lub na złomie.

Co myślicie o tym, że za dużo wypiła i coś się jej stało podczas drogi? Wtedy rzeczywiście ktoś mógł ją wykorzystać, chociaż nie... menelom na chodniku / na ławce nic się nie dzieje. Nawet gdyby leżała martwa.

Tyle sprzecznych zeznań, szok, ja p...

Komentarz został ukrytyrozwiń
4221434634643
 • 4221434634643
 • 28.08.2010 15:24

''dziewczyna umawiała się ze starszymi od siebie facetami/dziadygami..wykorzystana dla handlu żywym towarem ! prawdopodobnie może już nie żyć, została kilkakrotnie brutalnie zgwałcona..ale na cholerę bawiła się w sponsoring ? prędzej, czy później każdej może się to przytrafić, bo to jest kuszenie losu..nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie ! nawet ja mogę być w rzeczywistości seryjnym, brutalnym mordercą..''

to napisała jakaś 'wróżka'

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
 • ania
 • 28.08.2010 13:05

Anito, cytuję Twoją wypowiedź:
..."żenada-zajmijcie sie swoim zyciem a nie jakas pijana laska co sama sobie winna jest - niechby w domu siedziala i matki si epilnowala a nie wielce obrazona szlachcianka na boso popier....ła na chate i teraz dziw ze ktos ja sprzątnał"
i jestem bardzo wstrząśnięta Twoją wypowiedzią, czy według Ciebie to przestępcy i źli ludzie mają prawo prawo swobodnie poruszać się na tym świecie . Obojętnie o której godzinie by szła i bez względu jak ubrana, to ma prawo bezpiecznie dojść do celu. Dziwię Ci się bardzo, nawet ze względu na płeć (nie wiem w jakim jesteś wieku czy jesteś matką - wychodzi, że nie masz bladego pojęcia o życiu, czy Ty nie wychodzisz nigdy z domu a jeśli tak to czy zawsze z mamą i tatą...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina
 • Paulina
 • 28.08.2010 12:24

Anita, jeżeli tak strasznie cię boli to, że piszą tyle o Iwonie to poprostu nie czytaj artykulów o niej. Co nas wszystkich interesuje twoje zdanie na ten temat. Nie masz co robić o 4 nad ranem? Rozumiem, że debili w Polsce nie brakuje ale ty dałaś przykład największej głupoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dezynteria
 • Dezynteria
 • 28.08.2010 10:06

Chciałbym się mylić, ale Iwona nie żyje, tyle czasu minęło i nie dała znaku życia, mam nadzieje, że znajdzie się jej ciało, żeby rodzina mogła ją godnie pochować, a co za tym idzie, znajdzie się też sprawca tego brutalnego mordu, musi być za to ukarany, nie ma innego wyjścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marion
 • marion
 • 28.08.2010 09:51

sprawdzcie ujecie wody "Czarny Dwór" , to miejsce bardzo pasuje do opisu jasnowidza

Komentarz został ukrytyrozwiń
sarna
 • sarna
 • 28.08.2010 09:09

wejdzcie na ten link co podal ...Little Mario ... ciekawy jest, byc moze jak mowi Krzysztof Jackowski jest w jakims kanale ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
anita
 • anita
 • 28.08.2010 04:33

żenada-zajmijcie sie swoim zyciem a nie jakas pijana laska co sama sobie winna jest - niechby w domu siedziala i matki si epilnowala a nie wielce obrazona szlachcianka na boso popier....ła na chate i teraz dziw ze ktos ja sprzątnał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.