Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. Czas na stanowisko rządu

 • Źródło: Dziennik Bałtycki
 • Data dodania: 2010-09-21 09:20

Matka zaginionej dwa miesiące temu Iwony Wieczorek ma dość braku wyraźnych postępów w śledztwie. Dlatego zamierza się zwrócić z prośbą o interwencję w tej sprawie do premiera Donalda Tuska.

Zaginiona Iwona Wieczorek / Fot. PolskapresseCzłonków rządu do odpowiedzi wzywa nie tylko matka zaginionej. Mija właśnie czas na odpowiedź w sprawie poselskiej interpelacji, którą do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wniósł Zbigniew Kozak, parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

- Dlaczego policja po odnotowaniu zgłoszenia o zaginięciu danej osoby nie przystępuje od razu do działania, tylko występuje w roli rejestratora? Dopiero gdy się pojawia szum medialny, tak jak w przypadku zaginięcia Iwony Wieczorek, przystępuje do rzetelnej pracy - powiedział poseł.
Jednak choć w tym tygodniu mija czas na odpowiedź resortu, minister Jerzy Miller wciąż się nie ustosunkował do stawianych zarzutów.

Podobne zapytanie w przyszłym tygodniu zamierza złożyć Paweł Orłowski, poseł Platformy Obywatelskiej i były wiceprezydent Sopotu. Parlamentarzysta zamierza również zorganizować cykl spotkań w sprawie zaginionych na sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji, której jest członkiem.

- Razem z Markiem Biernackim, przewodniczącym komisji, zaprosiliśmy już na pierwsze październikowe spotkanie przedstawicieli Fundacji ITAKA. Będziemy także rozmawiać z policją - mówi Orłowski. - Naszym celem są konsultacje, które posłużą do wypracowania zupełnie nowych procedur policyjnych w sprawie zaginionych osób. Dziś takich skutecznych zasad działania brak - dodaje.

Niektórych odpowiedzi w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przestał udzielać Krzysztof Rutkowski. Jak tłumaczy, był przesłuchiwany przez prokuraturę, która nałożyła na niego tzw. tajemnicę śledztwa. Oznacza to, że nie może mówić o informacjach, które jako świadek przekazał prokuraturze. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara grzywny lub ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch. - Nie będę mówił o żadnych wątkach mojego śledztwa, które mogą być zbieżne z tym, co robi prokuratura. Nie oznacza to jednak, że nie będę informował o tym, co robi moje biuro. Sprawę Iwony prowadzimy nadal - wyjaśnia Krzysztof Rutkowski.

Zasłonę milczenia spuszcza również prokurator. - Postępowanie jest w toku, jednak nie możemy mówić o żadnych planowanych czynnościach ani o konkretnych działaniach, które zostały przeprowadzone - wyjaśnia Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Ustalamy, kto popełnił przestępstwo, ten człowiek nie powinien znać naszych działań - dodaje.


Magdalena Sapkowska
Dziennika Baltycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Magda45
 • Magda45
 • 21.10.2010 17:14

Podobna do zaginionej Madline McCann , tak jakby starsza,tak by wyglądała za 10 lat maddie

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
 • as as ((KOGUTEK))
 • 02.10.2010 12:14

Poszukiwania Iwony trwają. Mama dziewczyny robi CZY ABY wszystko by odnaleźć córkę

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
 • as as ((KOGUTEK))
 • 02.10.2010 12:00

Rodzinę stać na zatrudnienie Rutkowskiego więc są w stanie "poruszyć niebo i ziemie". Jeśli Zmienią się procedury poszukiwań ludzi zaginionych dzięki takim działaniom to należy tylko przyklasnąć i życzyć powodzenia w poszukiwaniach. NIESTETY ALE DO ZAGINIONEJ PROWADZI JEDNA DROGA I JEDNE DRZWI I JEST TYLKO JEDEN KLUCZ DO OTWARCIA TYCH DRZWI JAK DO TEJ PORY TYLKO WYTRYCHAMI PRÓBUJE SIĘ TE DRZWI OTWORZYĆ TAK NIE MOŻNA JA PROPONUJĘ KLUCZ ZA 10 MILIARDÓW EURO

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
 • as as ((KOGUTEK))
 • 02.10.2010 11:49

A kim ona jest, że mają zostać podjęte specjalne środki? W Polsce co roku ginie tysiące ludzi... A KIM JA JESTEM WIESZ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tym kasowaniem to już jakieś żarty są

Komentarz został ukrytyrozwiń
detektyw Jarzyński
 • detektyw Jarzyński
 • 21.09.2010 15:47

W polskim prawie karnoprocesowym kosztem zasady legalizmu nakazującej bezwzględnie ścigać wszystkie przestępstwa i ich sprawców coraz większe spustoszenie czyni zasada oportunizmu procesowego zezwalająca organom ścigania i wymiaru sprawiedliwości podejmować względem przestępstw działania wybiórcze, a w konsekwencji ich nie ścigać. Zobacz art.325 f k.p.k.-tzw.umorzenie rejestrowe. Prawo to uchwalił Sejm RP. Wszelka dyskusja na ten temat przypomina płacz dziecka nad rozlanym mlekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzinę stać na zatrudnienie Rutkowskiego więc są w stanie "poruszyć niebo i ziemie". Jeśli Zmienią się procedury poszukiwań ludzi zaginionych dzięki takim działaniom to należy tylko przyklasnąć i życzyć powodzenia w poszukiwaniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mnie to zastanawia. Ciągle o niej piszą na przykład na stronie Wirtualnej Polski. Wiadomo, rodzina zadaje sobie wielki trud, żeby odnaleźć dziewczynę, nagłaśnia sprawę jak może. Osobiście - bardzo im współczuję, bo takie zaginięcie sprawia, że nie mogą normalnie żyć, myśląc, że gdzieś może ich córka, siostra, koleżanka cierpi i czeka na ratunek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek Orzech
 • Tomek Orzech
 • 21.09.2010 10:56

A kim ona jest, że mają zostać podjęte specjalne środki? W Polsce co roku ginie tysiące ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.