Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. Internauci zamierzają skierować petycję do Ministerstwa Sprawiedliwości

Internauci chcą skierować petycję w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek do Ministerstwa Sprawiedliwości, prezydentów Gdańska i Sopotu oraz trójmiejskiej policji. Domagają się m.in. zmiany procedur dotyczących osób zaginionych.

Iwona Wieczorek / Fot. NM GdańskInternauci tłumaczą, że sprawa Iwony głęboko ich poruszyła i stała się impulsem do działania. Corocznie w Polsce ginie bez śladu mnóstwo osób, a policja często jest bezradna. Może standardowe procedury podejmowane po upływie 24-48 godzin od zaginięcia nie są wystarczające? Czy należy dzielić zaginionych na kategorie?

- Życie ludzkie jest wartością nadrzędną i nic nie usprawiedliwia stosowania zbyt "ostrożnych" procedur, dotyczących poszukiwań osób zaginionych. Jedynie w pierwszych godzinach po zaginięciu dostępne są ślady, które mogą okazać się decydujące dla odnalezienia zaginionego - cytuje petycję www.polskieradio.pl.

Internauci zwracają także uwagę, że poszukiwania powinny rozpoczynać się od sprawdzania rozmów telefonicznych i nagrań z monitoringu - takie działania niewiele kosztują, a mogą dużo wnieść do sprawy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Wolny Internet
  • Wolny Internet
  • 29.11.2010 07:28

Co janusz sadzi o uzytkownikach forum co naglasniają sprawe? moja prywatna rozmowa z januszem skopiowana ze skypa:

kimikika byla zazdrosna ze ja chce tobie wyslac zestaw pytan
[2010-09-26 21:35:18] robert: bo ona podobno pierwszy dla ciebiue przygotowywala

[2010-09-26 21:35:25] robert : burgund mi to powiedziala


[2010-09-26 21:36:27] Janusz: wiesz co wszystkie one to jakies po*******one dziewice orleańskie normalne dziewczyny to siedzą teraz z mężami chłopakami i albo dupy dają albo odpoczywają a one kórwa non stop w necie

[2010-09-26 21:37:30] Janusz: no właśnie - ale nic to damy rodę je rozprawiczyć
[2010-09-26 21:37:38] Janusz: hehehe
[2010-09-26 21:37:50] Janusz: tylko trzeba znaleźć sposób
[2010-09-26 21:37:56] robert: przez te avatary nie widze hahaha
[2010-09-26 21:37:58] Janusz: kaszaloty pewnie


Co janusz tak naprawde robi w sprawie iwony gdy inni godzinami naglasniają temat? podobna tyle zrobil i robi nadal tak? rozmowa gg


EWAAAAA (Janesta)
2010-10-05 22:31:38
to taka gra on-line
2010-10-05 22:32:00
nie mam co robic to gram czasami muszę wstawać kilka razy w nocy
2010-10-05 22:32:25
dzisiaj ataki wróca koło 3 rano więc musze je odebrac i puscic na bezpieczny lot
2010-10-05 22:32:35
zeby mi floty ktos nie zezłomował


Jak janusz sobie zartuje biorąc pod uwage miejsce gdzie iwone ostatni raz widac:

[2010-09-26 21:38:51] Janusz: wiesz ja mam 50 lat to chmm
[2010-09-26 21:39:03] robert: ja elki nie widzialem hehe
[2010-09-26 21:39:13] robert: mlody chlop jeszcze jestes
[2010-09-26 21:39:21] Janusz: muszę ją zagadać na priv może się umuwię na przejscie 63


kolejne z serii co sadzi o innych uzytkownikach? rozmowa skype


[2010-09-26 21:22:30] Janusz: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....WIAT/686196101
[2010-09-26 21:22:42] Janusz: czytałeś ?
[2010-09-26 21:23:03] Janusz: trzeba to by tym ****om na wizaż wrzucić

Ja w kazdym razie rezygnuje bo stracilem checi kompletnie poznając osobe janusza i obserwując jego poczynania a kijem się wisly nie zawróci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TO BARDZO CIEKAWE,ŻE NIEKTORE KOMENTARZE SA USUWANE SZYKO A INNE DOPIERO JAK SIĘ JE PALCEM POKAŻE , PISZE O KOMENTARZU Z WULGARYZMEM OWEJ DARIANNY-NAPISALAM DO AUTORKI ARTYKUŁU ZWRACAJĄC UWAGE,ZE JEST ON NADAL WIDOCZY MIMO IZ NARUSZA REGULAMIN- W ODPOWIEDZI USLYSZALAM - ,,Witam,
mój wczorajszy dyżur trwał od 7 do 15, Pani żale nie mają więc żadnego związku z rzeczywistością.
Pozdrawiam - SĄDZĘ ŻE DALSZE KOMENTARZE CO DO JAKOŚCI TEGO SERWISU SA ZBĘDNE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosiawwwwwww
  • Gosiawwwwwww
  • 03.09.2010 23:58

Cały czas żyję informacjami odnośnie zaginięcia Iwony Wieczorek ,zwłaszcza że byłam w tym czasie w Sopocie na wczasach -widziałam te wieszane plakaty i nie mogłam uwierzyć własnym oczom.Sama jestem mamą trzech córek-i to jest nie do pojęcia jak może zginąc nasze dziecko bez śladu -to jest nie możliwe .Jakim prawem ktoś decyduje o losie naszych dzieci porywając je i robić krzywdę .A to co jeszcze czytam na temat zaginięcia ten młodej dziewczyny -to jestem wstrząśnięta .Jak tak można ,wypisywać takie bzdury odnośnie tej dziewczyny i jej rodziny która robi wszystko by odnależdz swoje dziecko ,każdy z nas by poruszył niebo i ziemię by odnależdz swoje dziecko -a nie siedzieć w domu i zaglądać przez okna.Współczuję rodzinie Iwony a także tym którzy takie bzdury wypisują ,bo to jest po prostu chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Priorytetowa Zaginiona
  • Priorytetowa Zaginiona
  • 03.09.2010 12:46

Iwona Wieczorek, oficjalnie zwana Priorytetową Zaginioną.

Weronika Idziak lat 16 Data zaginięcia: 2010/07/26 Wiek w dniu zaginięcia: lat 16, Ostatnie miejsce pobytu: Gdańsk Prasa, radio, TV, internet, milion złotych nagrody od tajemniczych sponsorów. Ta młoda dziewczyna też zaginęła w Gdańsku w tym samym czasie, co Iwona Wieczorek. Ma pecha, bo biznesmeni sponsorzy ani prezydent nie wyznaczyli wielkiej nagrody za jej odnalezienie. Pecha jak kilkanaście tysięcy zaginionych nie tak dobrze sytuowanych jak rodzina Wieczorek - Kinda.


Iwona Wieczorek - oficjalnie zwana Priorytetową Zaginioną.
Nikt inny nie jest tak nazywany.

Inni nie są gorsi, nie mają bogatych sponsorów w biznesie i władzach miasta.
Są zwyczajnymi zaginionymi. Iwona Wieczorek oficjalnie jest nazywana Priorytetową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Tczew
  • Karolina Tczew
  • 03.09.2010 11:54

Tu jest cos nie halo! to bardzo dziwne zaginiecie. Policja zajmuje sie tym czym nie ma, jezdza bez celu radiowozami karaja mandatami bezdomnych ktorzy zbieraja puszki aby przezyc a sprawy naprawde pierwszorzedne ida w odstawke. Tak nie moze byc! WEzcie sie do pracy i robcie to co trzeba. Sprawa Iwony powinna wam otworzyc oczy. Znaleziony Łukasz Łysko z Gniewu lezal w samochodzie przez 4 lata zaznaczam przez 4 lata w Wisle paredziesiat kilometrow od Gdanska i gdzie byla Policja przez ten czas. nie wiem co pisac na ten temat, ale niech Policja sie obudzi i weznie w garsc bo oni sa madrzy tam gdzie nie trzeba

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonimowa
  • anonimowa
  • 03.09.2010 09:04

Bardzo współczuję rodzinie zaginionej dziewczyny, ale ludzie!!!! czy to jest normalne żeby młoda dziewczyna sama wracała z dyskoteki???? w obcym mieście??????.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Petycja internautów dotyczy nie tylko tej konkretnej sprawy - zawiera postulat istotny w przypadku wszystkich zaginionych osób - procedur związanych z ich poszukiwaniem. Już choćby z tego względu inicjatywa zasługuje na poparcie.
Pani Kalino, choć o istnieniu Iwony Wieczorek dowiedziałam się w związku z jej zaginięciem, nie widzę powodu tolerowania wpisów zawierających obelgi lub pomówienia pod jej adresem. Jeśli uważa pani, że są tu inne komentarze naruszające regulamin, proszę o poinformowanie redaktora dyżurnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

moim zdaniem moderatorzy są spokrewnienie z rodzina zaginionej-bo usuwaja wybrane komentarze,takie ktore nie pasuja do klarownego wizerunku 19-letniej panny - i jesli ktos mowi o niej zle-to kasuja,ale jesli juz mowi do kogos zle .obraza pisze wulgaryzmy jak owa darianna - to ok, to jej sie nie kasuje - bo po co ? manipulacja informacja na calej lini-i jesli ktos chcialby usunac moj komentarz-to poprosze o powody - bo nie jestescie nie do ruszenia - skoro was nie widac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
....
  • ....
  • 01.09.2010 12:44

do darianna:
daj spokoj, zaginela dziewczyna którą bardzo kochała rodzina,
ale powiem tak jak policja chce sie na cos przydac w poszukiwaniach to niech wezma nurkow i niech w morzu szukaja, bo jak zostala utopiona w morzu to moze jest tam jeszcze o ile nie poplynela juz poza granice polski....