Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. Policja odpiera zarzuty prezydenta Sopotu

- Policja obudziła się dopiero, gdy o zaginięciu Iwony zaczęły mówić media. Nie wiem czy ten stracony czas można jeszcze odrobić. - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Pragnę zapewnić, że policjanci po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu w sobotę tuż przed godziną 22, zrobili wszystko co można było zrobić na tym etapie - zapewnia podinsp. Jan Kościuk.

Iwona Wieczorek / Fot. W24W sobotę 14 sierpnia ok. 200 osób wzięło udział w "marszu dla Iwony". Pochód rozpoczął się przy molo w Sopocie, a skończył przy słynnym już wejściu nr 63 w Gdańsku Jelitkowie - to w tym miejscu kamery monitoringu 17 lipca o godz. 4.12 po raz ostatni zarejestrowały Iwonę.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w marszu uczestniczył również Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. W rozmowie z mamą Iwony był bardzo krytyczny wobec policji, która jego zdaniem w pierwszych dniach po zaginięciu dziewczyny działała opieszale. - W tej sprawie należało zrobić więcej i szybciej - mówi Karnowski. - Tymczasem policja obudziła się dopiero, gdy o zaginięciu Iwony zaczęły mówić media. Nie wiem czy ten stracony czas można jeszcze odrobić.

Karnowski ma pretensje do policji, że nie informuje go o sprawach mieszkańców: - O Iwonie dowiedziałem się z mediów. Dopiero po tygodniu zadzwonił do mnie komendant z prośbą o dodatkowe patrole. Wtedy powiedział mi o zaginięciu. Co gorsza o całej sprawie w ogóle nie poinformował ani Straży Miejskiej ani WOPR-u. Cóż mogłem wtedy zrobić? Zaoferowałem nagrodę za jej odnalezienie. Po nagłośnieniu tej sprawy zgłosił się do mnie inny mieszkaniec Sopotu. Okazuje się, ze jego syn Rafał Szymański zaginął w marcu i do dzisiaj się nie odnalazł. Policja nie ma nawet żadnej hipotezy na temat tego co się z nim mogło stać. Za pomoc w jego odnalezieniu też oferuję nagrodę 20 tysięcy złotych, mimo że tak jak i Iwona wszystko wskazuje na to, że zaginął w Gdańsku. Zastanawiam się co robi 150 policjantów zatrudnionych w sopockiej komendzie policji?

Tymczasem już kilkanaście dni temu, podinsp. Jan Kościuk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że "policjanci pracujący przy tej sprawie w żadnym stopniu nie zaniedbują swoich obowiązków".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sopocka policja jest... dziwna:-( http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Policja-sadzi-sie-z-organizatorami-imprez-n37276.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.08.2010 10:08

Należy zaufać profesjonalistom z Policji. Dobrze tez, ze angażują się mieszkańcy Trójmiasta. Współczuję rodzinie zaginionej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.