Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1931 miejsce

Zaginiona Iwona Wieczorek potrącona przez samochód? Prokuratura milczy

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-23 06:45

Wśród licznych hipotez wokół zaginięcia Iwony Wieczorek coraz poważniej brana jest pod uwagę teoria o przypadkowym potrąceniu dziewczyny przez samochód - informuje "Dziennik Bałtycki".

Zaginiona Iwona Wieczorek / Fot. Dziennik BałtyckiIwona Kinda, matka dziewczyny, po jej zaginięciu zwracała uwagę śledczym na konieczność sprawdzenia też jezdni i uliczek na osiedlu. - Kilka dni po zdarzeniu mówiłam policji, by sprawdzili całą drogę Iwony do domu. Również to przejście przez ulicę. Uspokajano mnie, że wszystko sprawdzą - mówi nam Kinda.

Zdaniem naszych rozmówców, specjalistów zajmujących się m.in. poszukiwaniami zaginionych, na tym etapie nadmierny szum wokół sprawy szkodzi efektywnym poszukiwaniom. - Czas marnowany jest na przesłuchanie osób, które coś jakoby widziały, konfabulują - mówi jeden z oficerów policji. W piątkowym "Dzienniku Bałtyckim" napisaliśmy, iż jedną z hipotez, która powinna być wzięta pod uwagę, jest ta o potrąceniu dziewczyny przez przejeżdżającego ul. Czarny Dwór kierowcę.

Kierujący pojazdem, będący być może pod wpływem alkoholu lub odurzony narkotykami, po uderzeniu w dziewczynę w panice wrzucił Iwonę do auta i odjechał. Prokuratura nie chce odpowiadać na pytania o zakładane przez grupę dochodzeniową warianty zdarzenia. Już kilka dni po zaginięciu dziewczyny ewentualne ślady na jezdni uległy zatarciu, zostały zadeptane, zajeżdżone. Odpryski lakieru, odłamki szkła z reflektora, ślady na poboczu - trudne do identyfikacji. Gdyby zachował się zapis monitoringu ruchu drogowego na ulicach i uliczkach w okolicach Jelitkowskiego Dworu z feralnego poranka 17 lipca, byłaby szansa na potwierdzenie lub obalenie tej hipotezy.

Policja uspokaja i twierdzi, że cały monitoring jest zabezpieczony. - Zapisy z monitoringu ulicznego zostały zabezpieczone. Bada je specjalna grupa operacyjna pod okiem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku - stara się rozwiać wątpliwości podkom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego KWP w Gdańsku. Jednak nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o to, czy istnieje zapis ruchu ulicznego na tzw. Zielonej Drodze.

Na pewno jest zabezpieczony zapis z kamer z pasa nadmorskiego, trasy, którą przeszła Iwona z Sopotu do wejścia na plażę nr 63 w Jelitkowie. Był wielokrotnie przeglądany i prezentowany. Matka zaginionej krytycznie patrzy na poczynania policji, jak i biura Krzysztofa Rutkowskiego, gdyż ciągle nie ma efektów i jednego choćby wyraźnego tropu.

- Może w końcu będą jakieś efekty. Sprawa jest przecież nagłośniona. Najważniejszy jest los mojej córki - dodaje Kinda.

Czytaj więcej w serwisie dziennikbaltycki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Zaginiona Iwona Wieczorek. Internauci szukają zapisów z monitoringu
Iwony Wieczorek szuka cała Polska i świat
Zdjęcia z poszukiwań Iwony
Policja szuka kolejnych świadków
Czy w sprawę zamieszany jest policjant?

Milion złotych za informacje o Iwonie Wieczorek
Mężczyzna, który szedł za Iwoną Wieczorek to Jan J. ze Słupska?
Poszukiwania Iwony Wieczorek. W sobotę marsz i akcja poszukiwawcza
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znamy rysopis mężczyzny z nagrania
Sopot. Zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek

Poszukiwania Iwony Wieczorek trwają. Pomaga jasnowidz z Człuchowa
Gdzie jest zaginiona Iwona Wieczorek? Rutkowski się pomylił
Zaginiona Iwona Wieczorek. Czy w sprawę zamieszany jest policjant?
Zaginiona Iwona Wieczorek. Policja szuka kolejnych świadków
Szedł za Iwoną Wieczorek. Oto portret tego mężczyzny

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę akcja poszukiwawcza
Zaginiona Iwona Wieczorek. Będzie msza w intencji jej odnalezienia?
Zaginiona Iwona Wieczorek. Ochotnicy szukali w lesie przy Spacerowej
Iwona Wieczorek. Jedni jej szukają, inni maszerują
Sopot. Zaginęła 19-letnia Iwona. Film z monitoringu

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę marsz i akcja poszukiwawcza
Trwają poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek
Pojawiły się nowe dowody w sprawie zaginięcia Iwony
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znamy rysopis mężczyzny
Poszukiwania Iwony Wieczorek. Jasnowidz chce pozwać policję

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ab
  • ab
  • 11.02.2011 16:04

Także mam wrażenie,ze za zaginięciem Iwony stoi ktoś kogo ona znała,w dodatku albo widział kłótnię ze znajomymi w klubie, albo w jakiś sposób uzyskał informację o sprzeczce. Osoba ta musiała znać adres zamieszkania Iwony i była w stanie przewidzieć jej drogę do domu..coraz mniej pasuje mi hipoteza ,że było to przypadkowe zajście.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nowe info
  • nowe info
  • 16.11.2010 23:26

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101116/KRAJ_SWIAT/395639031

Komentarz został ukrytyrozwiń
kONRADO
  • kONRADO
  • 26.10.2010 19:12

Jakie potracenie!!!ludzie!!!!!!!!Szukajcie typa co było go widac na kamerze jak idzie za IWONA Z RECZNIKIEM!!!!!!WYGLADAŁ MI NA ZBOCZENCA!!!!I NA 100% MYSLE ZE TO ON!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosiawwwwwww
  • Gosiawwwwwww
  • 04.09.2010 00:24

Cały czas siedzę nad sprawą Iwony Wieczorek -i nie mogę tego zrozumieć .Zakładają że Iwonę potrącił samochód a sprawca zabrał zwłoki -ok ,pierwsze -była noc więc musiał jechać albo z duża prędkością ,albo pod wpływem alkoholu lub innych środków -ok też zgadzam się ,ale przy uderzeniu dziewczyna by wypuściła buty ,padając -buty by nie padły dwa w tym samym miejscy tak samo torebka .Jeśli tak to było -to jakiś slad by został gdzieś rzucony but , torebka czy cokolwiek -a skoro chciał szybko sprzątnąc zwloki to nie mial czasu by się rozglądać za np:butem . A skoro miejsce było sprawdzane i nic nie znaleziono-to nie brała bym tego wątku pod uwagę .To musiał być ktoś znajomy ,jechał przypadkowo lub celowo i dlatego nie ma żadnego śladu bo Iwona wsiadła dobrowolnie .Był brany pod uwagę policjant -niby ma alibi ,to jest oczywiste że ktoś w takim otoczeniu załatwił sobie twarde alibi i jeszcze na dodatek po takim czasie .Przesłuchali i puścili ,alibi jest-ok jesteś wolny.Dlaczego nie sprawdzono samochodu???jeśli Iwona w nim była był by jakiś ślad np włos ,odcisk na klamce itd -ale czy to zostało sprawdzone???????Myślę że w tym przypadku jest zamieszana osoba ktorą Iwona dobrze znała..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa nagłośniona? Tak powinno być żeby dotrzeć do ludzi którzy chcą pomóc, a mitomanów, plotkarzy i bajkopisarzy można zauważyć nawet w najdrobniejszych zdarzeniach. Nawet jak kichnę to ludzie potrafią rozwinąć temat np. już chyba koniec świata się zbliża bo Mirek kichnął, albo znowu wulkan pyłem zionie i Mirek się dławi. Pani sąsiadko kup pani ze dwa worki cukru, jeżeli Etna się obudziła to po nas, poczekamy żeby Mirek jeszcze dwa razy kichnął przez lewe ramie - tak wyglądają historyjki. Chciwi sensacji wymyślą wszystko, ale lepiej niech pomogą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.