Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. Rutkowski, bez licencji detektywa, nadal szuka Iwony

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-24 01:51

Na zlecenie rodziców Iwony Wieczorek poszukiwania podjęło biuro doradcze Rutkowskiego. Sam Rutkowski licencji detektywistycznej nie ma, gdyż komendant wojewódzki policji w Łodzi cofnął mu uprawnienia.

 / Fot. R.Pietrasz/Dziennik Bałtycki- Sprawą zajmuje się dwóch, trzech naszych pracowników w Trójmieście i poza nim - twierdzi Leszek Jóźwiak z Biura Detektywistycznego Rutkowski Security-Service. - Prokuratura wie o braku licencji detektywistycznej Krzysztofa Rutkowskiego - zapewnia prokurator Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Priorytetem śledczych jest jednak ustalenie losów zaginionej Iwony Wieczorek.

Detektyw z rodziną zaginionej kontaktuje się telefonicznie. Dotychczas jedynym formalnym wnioskiem złożonym przez Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie zaginionej Iwony była informacja obywatelska o jej znajomości z gdańskim policjantem, pozyskana od przyjaciół dziewczyny. Funkcjonariusz został przesłuchany - na feralną noc zaginięcia z 16 na 17 lipca ma alibi.

Krzysztof Rutkowski prowadzi Biuro Detektywistyczne Security-Service spółka z o.o. z siedzibą w Łodzi, które posiada wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych, opierając ją na licencji detektywistycznej jej pracownika. Takiego wpisu nie ma jednak Biuro Doradcze Rutkowski - Rutkowski Patrol również z siedzibą w Łodzi. Rutkowski w wypowiedzi dla "Dziennika Bałtyckiego" bronił się, że prowadzi działalność doradczą, a jeśli jego poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek mają charakter detektywistyczny, to zleca je do spółki, która koncesję posiada.

Tymczasem działania prokuratury skupiają się m.in. na analizie zapisu monitoringu z ruchu ulicznego na ul. Czarny Dwór. Śledczy nie ujawniają jednak szczegółów.

Artur S. Górski, mag

ZOBACZ TAKŻE:

Zaginiona Iwona Wieczorek. Internauci szukają zapisów z monitoringu
Iwony Wieczorek szuka cała Polska i świat
Zdjęcia z poszukiwań Iwony
Policja szuka kolejnych świadków
Czy w sprawę zamieszany jest policjant?

Milion złotych za informacje o Iwonie Wieczorek
Mężczyzna, który szedł za Iwoną Wieczorek to Jan J. ze Słupska?
Poszukiwania Iwony Wieczorek. W sobotę marsz i akcja poszukiwawcza


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.