Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. Rutkowski: Sprawca jest w zasięgu ręki

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-21 07:57

Detektyw Rutkowski na tropie sprawcy. Awaria systemu podsłuchów nie dotyczyła śledztwa.

 / Fot. Zdjęcie Iwony Wieczorek- Sprawca, który miał związek z zaginięciem Iwony Wieczorek, jest w zasięgu ręki. Nie mogę na razie powiedzieć nic więcej - przekonuje detektyw Krzysztof Rutkowski. - Jesteśmy w trakcie rozpoznania i zbierania materiału dowodowego, jak tylko zakończymy te czynności, prokuratura otrzyma od nas wszystkie materiały - dodaje.

Prokuratura jest natomiast w trakcie przesłuchań świadków związanych z różnymi wątkami zniknięcia Iwony. - Pracujemy zgodnie z harmonogramem - mówi prokurator Wojciech Szelągowski z gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Intensywnie pracuje również policja. - Sprawdzamy wszystkie tropy w sprawie. Weryfikujemy także nowe wątki, część z nich pochodzi z sygnałów, które codziennie wpływają do nas od osób, którym zależy na rozwiązaniu sprawy - informuje podinsp. Jan Kościuk z KWP w Gdańsku.

Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna", przez niemal dziesięć lipcowych dni nie działał system podsłuchowy policji Moniuszko. Awaria tego monitorującego rozmowy telefoniczne programu miała miejsce w czasie, gdy zaginęła Iwona. Jednak pomorska policja sceptycznie odnosi się do tych informacji.

- Jeżeli była jakakolwiek awaria systemu Moniuszko, to w żadnym wypadku nie miała ona wpływu na uzyskanie potrzebnych nam informacji z elektronicznych systemów komunikacyjnych - przekonuje podinsp. Kościuk. - Nie miało to również wpływu na pracę policjantów w sprawie Iwony Wieczorek. Wszystkie informacje, które leżały w obszarze zainteresowania policji, uzyskaliśmy bez problemu. A jedynym powodem zerwania kontaktu z telefonem komórkowym Iwony Wieczorek była wyładowana bateria - dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, 19-latka zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca. Od tego czasu w śledztwie nie nastąpił żaden przełom. Śledczy przyznają, że choć miesiąc może wydawać się długim okresem, poszukiwania w takich sprawach trwają często o wiele dłużej.

Czytaj na stronie dziennikbaltycki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Prokuratura apeluje o spokój...
Iwony Wieczorek szuka cała Polska i świat
Zdjęcia z poszukiwań Iwony
Policja szuka kolejnych świadków
Czy w sprawę zamieszany jest policjant?
Milion złotych za informacje o Iwonie Wieczorek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.