Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10216 miejsce

Zaginiona Iwona Wieczorek. "Trzymałem ją za rękę i prosiłem, żeby nie odchodziła"

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-24 10:17

Iwona Wieczorek na dwie godziny przed tajemniczym zniknięciem miała sprzeczkę z dwójką swoich znajomych.

Ten fakt może się okazać pomocny przy rozwikłaniu zagadki związanej z zaginięciem dziewczyny. Temat jakiś czas temu był na czołówkach serwisów informacyjnych. Zajął się nim nawet znany detektyw Krzysztof Rutkowski. Obecnie jednak sprawa przycichła. Postanowiła ją odświeżyć dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Pomimo początkowego zainteresowania mediów i internautów niezbyt wiele udało się wyjaśnić, stąd każdy trop ma znaczenie.

22-letni Paweł P. był jednym z trzech chłopaków, z którymi dziewczyna wybrała się na sobotnią imprezę do sopockiego Dream Clubu - podaje Gazeta Wyborcza. Towarzyszyła jej koleżanka - 17-letnia Adria. Znajomi pokłócili się, wzburzona Iwona wybiegła z dyskoteki.

- Trzymałem ją za rękę i prosiłem, żeby nie odchodziła. Wybiegłem za nią z dyskoteki, wokoło pełno ludzi. Zaczęła się szarpać, grozić, że będzie krzyczeć. Nie chciałem robić sceny. Gdybym wiedział, jak to się skończy, nigdy bym jej nie puścił - opisuje awanturę przed zaginięciem Iwony Wieczorek jaj znajomy, 22-letni Paweł P.

Po 4 rano Paweł wysyłał Iwonie SMS-y, jednak nie dostał żadnej odpowiedzi. Komórka Iwony wylogowała się z sieci o 3.49 - to wtedy najprawdopodobniej rozładowała jej się komórka.

Paweł nie mógł spać, był niespokojny. O 8 rano ponownie dzwonił do Iwony. Komórka dziewczyny nie odpowiadała. Chłopak zadzwonił więc do Kasi, która poznała go z Iwoną, ponieważ wiedział, że o 8.30 były umówione na siatkówkę na plaży. Kasia nie wiedziała, co się stało z Iwoną. Paweł wszczął alarm, grupa znajomych spotkała się i udała na poszukiwania dziewczyny.

Paweł mocno się zaangażował, rozkleił plakaty na mieście, przeglądał monitoringi, zatrudnił detektywa Rutkowskiego, nagłośnił sprawę w mediach. Policja zapytała go, dlaczego to robi. "Cztery lata temu w wypadku zginęła moja dziewczyna. Miała jechać samochodem ze mną, ale pojechała z jakimiś kolesiami. Wpadli na drzewo. Na miejscu zginęła. Teraz coś tknęło mnie, że znowu może być nieszczęście" - wyjaśnia Paweł.

Policja podejrzewała, że Paweł może mieć coś wspólnego z zaginięciem Iwony, chłopak jednak ma mocne alibi. Nocował u babci - monitoring zarejestrował go, jak wchodził do bloku przed 4 rano.

Poszukiwania dziewczyny ciągle trwają, ale śledztwo utknęło w martwym punkcie. Rozważane są 4 hipotezy, w tym jedna dotycząca Pawła i reszty znajomych Iwony. Być może dziewczyna dowiedziała się, czym tak naprawdę zajmują się jej koledzy; to ją tak wzburzyło, że nie chciała więcej się bawić w ich towarzystwie i zdecydowała się na samotny powrót do domu. Przestraszeni wizją ujawnienia tajemnicy znajomi prosili ją, aby wróciła. Co było potem?

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

ata
  • ata
  • 06.03.2011 21:32

a moze ktos kto napadł na iwone pozbył sie tez pana w reczniku ?szedl za nia i mogl widziec sprawce ?znalazl sie tak jak iwona w nieodpowiednim czasie i miejscu to moja hipoteza

Komentarz został ukrytyrozwiń
ale zyje
  • ale zyje
  • 22.10.2010 15:40

dlaczego nikt nie zakłada, zę "zaginęła" wcześniej - czy wczesnym świtem szłaby 6 km do domu na szpilkach w kusej spódnicy ? bez pieniędzy, musiala ją wzburzyć "propozycja" kolegi - coś z nią stalo się zaraz - inaczej by dała się zawieźć taxi do domu na koszt "rodziców", towarzystwo 3 panów + 2 panny to dość dziwna proporcja? 22 letni znajomek maturzystki_ sprawców szukać wśród tej zabawowej grupy! było lato, maturzystka, zwabiona do dance clubu - aby ktoś ją zlustrował. Może nadal żyć, ale jest odurzana i przetrzymywana

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasandra
  • kasandra
  • 18.10.2010 21:55

3 lata temu w meksykanskim miescie juarez zginelo kolejno ponad 10 ladnych dziewczat.Wszystkie pracowaly w pobliskiej fabryce.
Odnaleziono ich groby,ciala byly potwornie zmasakrowane;byly gwalcone,okaleczane,torturowane...Swait dowiedzial sie,ze maczali w tym palce miejscowi notable z policja wlacznie ico?
nic.......swiat trwa dalej.
TA PANNICA Z DYSKOTEKI NIE WYGLADALA NA SWIETA:
ZAL MI MATKI:

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as
  • as as
  • 06.10.2010 07:55

dla biniek31 a ty co za jeden że chcesz mieć udział. Pnie komorowski wstrząsnę Pana pałacem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 05.10.2010 00:30

ale jest ktos komu sie nalezy z 10 tysiakow minimum ; > dla biniek31 z YT za takie cos co dostrzegl

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
  • as as ((KOGUTEK))
  • 03.10.2010 11:17

Oczy całej Polski skierowane są na Trójmiasto, gdzie trwają poszukiwania 19-letniej Iwony, która zaginęła nad ranem 17 lipca na nadmorskiej promenadzie między Jelitkowem a Zaspą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
  • as as ((KOGUTEK))
  • 03.10.2010 11:01

PANIE PREZYDENCIE ZEGAR ZACZĄŁ TYKAĆ I CZAS PŁYNIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
  • as as ((KOGUTEK))
  • 03.10.2010 10:51

Sprawa poruszyła także Pawła Orłowskiego, posła PO i członka Komisji Spraw Wewnętrznych . - Na najbliższym posiedzeniu komisji rozpoczniemy cykl spotkań. Ich celem będzie opracowanie nowej procedury dotyczącej poszukiwania osób zaginionych. Na początek będziemy rozmawiać z Fundacją ITAKA - mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
  • as as ((KOGUTEK))
  • 02.10.2010 10:54

I DODAM JESZCZE ŻE TO NIE SĄ ŻARTY I TE PIENIĄDZE MUSZĄ SIĘ ZNALEŹĆ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as as ((KOGUTEK))
  • as as ((KOGUTEK))
  • 02.10.2010 10:30

Wieczorek. Jawi się ona jako osoba silna psychicznie i bardzo związana z matką. Zdaniem Rutkowskiego te cechy wykluczają hipotezę jakoby dziewczyna chciała odejść z domu. Nie wydaje się też prawdopodobne, by była gdzieś przetrzymywana. Detektyw ustalił natomiast, że dziewczyna została siłą wciągnięta do samochodu.

Jego zdaniem 19-latka już nie żyje. Jak do tego doszedł, na razie nie chce ujawnić. Twierdzi jedynie, że przekonał go do tego ślad, na jaki trafił w Szwecji. Bliscy Iwony Wieczorek cały czas jednak wierzą, że dziewczyna wróci do domu. PANIE RUTKOWSKI PROPONUJĘ PANU WALNĄĆ SIĘ W ŁEB I PO SPRAWIE. BO JA PROPONUJĘ WŁADZOM W TYM (((PANIE DONALDZIE ))) KRAJU UDZIELĘ BARDZO POWAŻNYCH INFORMACJI NA BARDZO POWAŻNE TEMATY W TYM NA TEMAT ZAGINIONEJ ITD. JEDEN WARUNEK 10 MILIARDÓW EURO. DODAM ŻE ZAGINIONEJ NIKT NIGDY NIE ZNAJDZIE (OCZYWIŚCIE PO ZA JEDNYM WYJĄTKIEM KTÓRY MOŻE SIĘ ZDARZYĆ) KONIEC KROPKA. PIENIĄDZE CHCĘ W RAMACH NAGRODY 1MILION MNIE NIE INTERESUJE.