Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7617 miejsce

Zaginiona Iwona Wieczorek. W poszukiwaniach pomaga jasnowidz z Człuchowa

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-05 18:34

Wciąż nie ma przełomu w poszukiwaniach Iwony Wieczorek, mimo że od jej zaginięcia upłynęło już sporo czasu. 19-latka nie wróciła do domu w nocy z 16 na 17 lipca. - Policjanci z komendy wojewódzkiej, pod nadzorem prokuratury, prowadzą czynności, zmierzające do weryfikacji wszystkich teorii śledczych - mówi prokurator Wojciech Szelągowski.

 / Fot. PolskapressePolicja zgodnie z harmonogramem przesłuchuje dalszych świadków, oprócz tego wciąż prowadzi poszukiwania w terenie. - Ich obszar został zwiększony, jednak dla dobra śledztwa nie mogę ujawnić dalszych szczegółów - informuje Szelągowski.

Prokuratura potwierdziła także, że na ręczniku znalezionym 2 sierpnia w krzakach na terenie pasa nadmorskiego znaleziono ślady biologiczne. Wyniki ich szczegółowej analizy będą znane w ciągu dwóch tygodni. Szelągowski zaznacza jednak, że wcale nie muszą mieć one jakiegokolwiek związku ze sprawą.

W poszukiwaniach nie ustaje także detektyw Krzysztof Rutkowski, którego o pomoc poprosiła Iwona Kinda, matka zaginionej. - Nie odstępujemy od działań, nie zniechęcamy się. Będziemy pracować nad wyciągnięciem z monitoringu dokładniejszego obrazu twarzy mężczyzny z ręcznikiem, czyli prawdopodobnie ostatniego świadka, który widział Iwonę. Minęło tyle czasu, że skupiamy się już głównie na śledczych działaniach intelektualnych, a nie na fizycznych poszukiwaniach w terenie - mówi Rutkowski.

Detektyw apeluje, by osoby, które zgłaszają się do niego z informacjami dotyczącymi mężczyzny z ręcznikiem, nie rozgrywały przy tym swoich osobistych wojen. - Dzwonią ludzie, mówią nam "to on, to mój sąsiad", a potem okazuje się, że są z posądzoną osobą od lat skłóceni i po prostu chcą się odegrać. To utrudnia nam pracę, bo każdy taki sygnał sprawdzamy - mówi.

Poszukiwaniami wykończona jest już mama zaginionej. - Mam dość. Chciałabym, aby jak najszybciej coś się w końcu wyjaśniło. Nie wyobrażam sobie życia latami w takiej niepewności - mówi Iwona Kinda.

Do akcji poszukiwawczej włączył się we wtorek jasnowidz Krzysztof Jackowski. Przeczesywał wraz ze znajomymi dziewczyny tereny leśne między Brzeźnem a Jelitkowem, ale nic nie znalazł. W środę Jackowski ponownie przyjechał do Gdańska z Człuchowa, by szukać miejsca z wizji, którą miał na temat Iwony.

Policja twierdzi, że weźmie pod uwagę to, co ma do powiedzenia Jackowski. - Sprawdzamy każdą informację, niezależnie od źródła - mówią śledczy z Komendy Wojewódzkiej. Innego zdania na ten temat jest Aleksandra Andruszczak z fundacji ITAKA, która również poszukuje Iwony. - Jeszcze nigdy w niemal 11-letniej historii naszej fundacji nie pomogła nam wizja jasnowidza. Podobną wiedzę na temat miejsca i okoliczności zaginięcia ma każdy, kto zawodowo zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych - przekonuje.

Ale rodzina Iwony chwyta się każdej możliwości i przyjmuje każdą pomoc. - Jestem wdzięczny Krzysztofowi Jackowskiemu, że zajmie się tą sprawą, chociaż osobiście myślę, że Iwonie udało się feralnej nocy wyjść z terenu pasa nadmorskiego - mówi Dariusz Formella, ojciec chrzestny zaginionej.

Magdalena Sapkowska

Czytaj także:

Zaginionej Iwony Wieczorek będzie szukał jasnowidz
Nowe dowody w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek
Zaginiona Iwona Wieczorek - film z monitoringu
Trwają poszukiwania zaginionej 19-latki
Pierwsze informacje o zaginięciu Iwony

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

anonimowy
  • anonimowy
  • 17.07.2011 08:05

może skoro ona poszła na plaże to mogła się utopic niech nurkowie szukają w wodzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
lola łebska
  • lola łebska
  • 21.11.2010 18:42

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101120/WYBORY_SAMORZADOWE_2010/368780094

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem znad morza od 53 lat, jestem szczery aż do bólu. Takich reczników ze śladami spermy sa dziesiątki w okresie letnim i to nie jest żaden ślad. Pani z ITAKI wie jak i kiedy najczęściej giną ludzie, giną nie znaczy umierają. Ostatnio znalazł się mężczyzna, poszukiwany 18 lat przez speców różnych maści. Pomogł go znaleźc wolontariusz z ITAKI. Iwona tez sie znajdzie tylko trzeba troche czasu, nic na hura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.