Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę akcja poszukiwawcza i marsz dla Iwony

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-11 07:46

Nie ustają wysiłki mające na celu odnalezienie zaginionej Iwony Wieczorek. W sobotę, w Trójmieście odbędzie się akcja poszukiwawcza zorganizowana przez detektywa Rutkowskiego. Równocześnie internauci skupieni wokół strony zaginelaiwonawieczorek.npx.pl zorganizują marsz dla Iwony.

Iwona Wieczorek / Fot. materiały policjiW sieci powstała specjalna strona internetowa, która zajmuje się poszukiwaniami zaginionej Iwony Wieczorek. Jej adres to: www.zaginelaiwonawieczorek.npx.pl. Jej założyciele planują, także w sobotę zorganizować marsz z Sopotu do Gdańska. Uczestnicy mają przejść trasą, na której zaginęła dziewczyna. Na trasie pochodu mają być rozwieszane plakaty z wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny. Zbiórka o godz. 12, po prawej stronie molo w Sopocie.

Detektyw Rutkowski organizuje akcje poszukiwawczą

Mimo rekordowej nagrody w wysokości miliona złotych, którą za informacje o Iwonie wyznaczyli trójmiejscy biznesmeni, dziewczyna wciąż się nie odnalazła. - Nagroda zostanie przyznana za wskazanie miejsca pobytu Iwony lub ukrycia jej ciała - wyjaśnia Krzysztof Rutkowski.

Anonimowi przedsiębiorcy i detektyw organizują również akcję poszukiwawczą, zakrojoną na ogromną skalę. W najbliższą sobotę (a nie w piątek, jak wcześniej podawał Rutkowski), o godz. 13 pod gdańską halą Olivia rozpocznie się zbiórka wszystkich chętnych do pomocy w poszukiwaniach.

- Zapewniamy bezpłatny transport, podzielimy się na grupy i pojedziemy sprawdzać konkretne miejsca - mówi Rutkowski. - Proszę o udział w akcji osoby z całego Trójmiasta, którym na sercu leży los Iwony - apeluje jeden z przedsiębiorców, który skontaktował się z naszą redakcją.

ZOBACZ TAKŻE:

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znamy rysopis mężczyzny z nagrania

Milion złotych za informacje o Iwonie Wieczorek

Sopot. Zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek

Poszukiwania Iwony Wieczorek trwają. Pomaga jasnowidz z Człuchowa

Biznesmen przekazał nam ulotki z informacjami o poszukiwaniach, które w czwartek będą rozdawane razem z bezpłatną gazetą "Echo Miasta". 100 tys. takich ulotek zostanie rozprowadzonych w całym Trójmieście.

Wśród osób, które przyłączą się do sobotniej akcji poszukiwawczej, zostanie rozlosowana nagroda w wysokości 1 tys. zł. Jak tłumaczą organizatorzy, ma to zachęcić do udziału w akcji jak najwięcej ludzi. Śledztwo cały czas prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Codziennie do policjantów trafia kilka sygnałów od mieszkańców. Niektóre dotyczą Iwony, a część świadków zarejestrowanych na monitoringu. Każdy sygnał dokładnie sprawdzamy. Jeśli do jego weryfikacji potrzebne jest przeszukanie terenu, robimy to - informuje Błażej Bąkiewicz z zespołu komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi też przesłuchania dalszych świadków. - Nie ustajemy w intensywnej pracy nad sprawą - zapewnia prok. Wojciech Szelągowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.