Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę jedni jej szukają, inni maszerują

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-11 00:20

Anonimowi przedsiębiorcy, którzy ufundowali ponoć milion złotych nagrody za informację o Iwonie Wieczorek oraz detektyw Rutkowski, w sobotę , o godz. 13 organizują wielką akcję poszukiwawczą. Zbiórka przed gdańską halą Olivii. W sobotę ma się też odbyć marsz protestu, organizowany przez znajomych zaginionej.

Iwona Wieczorek / Fot. Archiwum rodzinneMimo rekordowej nagrody w wysokości miliona złotych, którą za informacje o Iwonie wyznaczyli trójmiejscy biznesmeni, dziewczyna wciąż się nie odnalazła. - Nagroda zostanie przyznana za wskazanie miejsca pobytu Iwony lub ukrycia jej ciała - wyjaśnia Krzysztof Rutkowski.

Jak przebiegnie sobotnia akcja poszukiwawcza? - Zapewniamy bezpłatny transport, podzielimy się na grupy i pojedziemy sprawdzać konkretne miejsca - mówi Rutkowski. - Proszę o udział w akcji osoby z całego Trójmiasta, którym na sercu leży los Iwony - apeluje jeden z przedsiębiorców, który skontaktował się z naszą redakcją.

Biznesmen przekazał nam ulotki z informacjami o poszukiwaniach, które w czwartek będą rozdawane razem z bezpłatną gazetą "Echo Miasta". 100 tys. takich ulotek zostanie rozprowadzonych w całym Trójmieście.

Wśród osób, które przyłączą się do sobotniej akcji poszukiwawczej, zostanie rozlosowana nagroda w wysokości 1 tys. zł. Jak tłumaczą organizatorzy, ma to zachęcić do udziału w akcji jak najwięcej ludzi. Śledztwo cały czas prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Codziennie do policjantów trafia kilka sygnałów od mieszkańców. Niektóre dotyczą Iwony, a część świadków zarejestrowanych na monitoringu. Każdy sygnał dokładnie sprawdzamy. Jeśli do jego weryfikacji potrzebne jest przeszukanie terenu, robimy to - informuje Błażej Bąkiewicz z zespołu komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Pełny tekst Magdaleny Sapkowskiej znajdziesz na stronie Dziennika Bałtyckiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie mogę się dołączyć do poszukiwań (w marszu) ale od początku akcji jestem z Wami.
POWODZENIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.