Facebook Google+ Twitter

Zaginiona Iwona Wieczorek. W sobotę marsz i akcja poszukiwawcza

14 sierpnia odbędzie się marsz śladami zaginionej 19-letniej Iwony Wieczorek. Na ten sam dzień biuro detektywa Rutkowskiego zaplanowało poszukiwania zaginionej. - Są to dwie różne akcje zaplanowane w wystarczającym odstępie czasu - zapewnia detektyw Rutkowski.

 / Fot. Iwona WieczorekCo nowego w sprawie?

- Dzisiaj w nocy zidentyfikowaliśmy wyrzucone przez morze ciało 27-letniego Łukasza S., zaginionego w niedzielę rano. Jest on mieszkańcem tej samej dzielnicy Gdańska co Iwona. Sprawdzamy każdy wątek. Łukasz unikał policji, sprawdzamy czy nie ma to związku z zaginięciem Iwony - mówi detektyw Krzysztof Rutkowski.

Rutkowski: przyznam tysiąc złotych za uczestnictwo w akcji poszukiwawczej

Na 14 sierpnia poszukiwania Iwony zaplanował detektyw Rutkowski. O godz. 14 przed gdańską halą Olivia rozpocznie się zbiórka ochotników, którzy następnie wyruszą w różne miejsca wskazane przez Rutkowskiego. Biuro detektywistyczne obiecało przyznać nagrodę w wysokości 1 tys. złotych jednemu z uczestników poszukiwań, wybranemu losowo.

Internauci organizują marsz śladami Iwony

Także internauci skupieni wokół forum założonego w związku z zaginięciem Iwony postanowili zorganizować marsz. Zbiórkę zaplanowali na 14 sierpnia, na godz. 12, przy sopockim molo. Trasa przebiegać będzie drogą jaką musiała pokonać Iwona w dniu zaginięcia, czyli promenadą do parku Reagana, niedaleko słynnego wejścia numer 63.

Celem marszu jest zwrócenie uwagi przypadkowych osób na zaginięcie Iwony. Plakaty, które zostaną rozwieszone dzień wcześniej, mają pomóc w odnalezieniu świadka - mężczyzny z ręcznikiem na ramieniu, którego zarejestrowała kamera monitoringu [film na następnej podstronie]. Trasa marszu została ustalona z policją oraz urzędami miejskimi: Sopotu i Gdańska.

Organizatorzy zastrzegają, że ich inicjatywa nie jest absolutnie krytyką pracy policji. Chodzi wyłącznie o nagłośnienie zdarzeń sprzed kilku tygodni. Dodają również, że nie jest to marsz milczenia, ani czarny marsz, ponieważ wierzą, że zaginiona żyje. Po marszu planowane jest nakręcenie filmu dokumentalnego o jego uczestnikach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.